لیدز، خط شروع تور دو فرانس ۲۰۱۴

به روز شده:  14:08 گرينويچ - جمعه 14 دسامبر 2012 - 24 آذر 1391

برای اولین بار در یک قرنی که از شروع تور دو فرانس می گذرد، این رقابتها در سال ۲۰۱۴ از شهر لیدز در یورکشایر انگلستان آغاز خواهد شد.

یورکشایر از میان فلورانس و ادینبورگ به عنوان خط شروع این رویداد بزرگ در سال ۲۰۱۴ (صدو یکمین دوره مسابقات) انتخاب شد.

این چهارمین باری خواهد بود که بریتانیا میزبان بخشی از مسیر تور دو فرانس می شود. پیش از این در سال های ۱۹۷۴، ۱۹۹۴ و ۲۰۰۷ بخشی از مسیر در انگستان بوده است.

در سال دو هزار و هفت برای اولین بار خط شروع تور دو فرانس در خاک بریتانیا و شهر لندن بود. در سال دو هزار و چهارده هم یکی از سه مرحله ای که در بریتانیا انجام می شود در شهر لندن به پایان می رسد.

در تمام دفعاتی که تور دو فرانس از بریتانیا گذر کرده، شهرهایی انتخاب شده اند که به خاک فرانسه و به عبارت دیگر به کانال مانش نزدیک باشند تا انتقال مسابقات به فرانسه راحت تر انجام شود.

محل شروع تور دو فرانس بطور سنتی هر سال تغییر می کند اما خط پایان آن همیشه پاریس است.

روتردام در هلند در سال ۲۰۱۰ میزبانی گرند دیپارت( مرحله اول) تور دو فرانس را بر عهده داشت.

در سال ۲۰۱۲ این مسابقه در لیژ بلژیک شروع شد و در سال آینده، یعنی صدمین دوره از مسابقات، ازجزیره کرس (متعلق به فرانسه) آغاز می شود.

جزئیات کامل در مورد مسیر تور دو فرانس طی یک کنفرانس خبری، روز ۱۷ ژانویه ۲۰۱۳ در لیدز و پاریس اعلام خواهد شد.

همزمان و به مناسبت فرارسیدن تور دو فرانس در لیدز، این شهر میزبان جشنواره دوچرخه سواری و همچنین جشنواره ای هنری خواهد بود.

گری وریتی، مدیر عامل آژانسی که یورکشایر را نامزد کرده بود گفت: "این روز با شکوهی است برای تمام دست اندرکاران و افتخاری برای کشور. این به آن معناست که دو سال بعد از میزبانی المپیک، بریتانیا میزبان یکی دیگر از رویدادهای معتبر ورزشی جهان خواهد بود."

او در ادامه گفت: "من مطمئنم که میلیون ها نفر به یورکشایر می آیند و برای تشویق قهرمانان، در طول مسیر صف می کشند."

کریستین پرودهم، یکی از روسای برگزاری تور دو فرانس گفت: "پیروزی تاریخی بردلی ویگینز در ماه ژوئیه و جمعیتی که رویدادهای دوچرخه سواری را در طول المپیک لندن در خیابان ها دنبال می کرد، ما را تشویق کرد که دوباره لندن را برای برگزاری مرحله اول مسابقه انتخاب کنیم."

تور دو فرانس بزرگترین رقابت دوچرخه سواری حرفه ای دنیاست و حتی آن را بزرگترین رقابت سالانه ورزشی جهان می دانند. هر سال حدود دو میلیارد نفر این مسابقات را دنبال می کنند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.