بحرین، ایران را از مسابقات قهرمانی غرب آسیا حذف کرد

به روز شده:  19:44 گرينويچ - شنبه 15 دسامبر 2012 - 25 آذر 1391
مهرداد اولادی

مهرداد اولادی و عبدالوهاب الصافی در بازی ایران و بحرین که با نتیجه مساوی ختم شد

تیم ملی فوتبال ایران، با وجود برد ۱-۲ مقابل یمن و تحت تاثیر برد بحرین مقابل عربستان، از دور مسابقات فوتبال قهرمانی غرب آسیا حذف شد.

بازیکنان ایران با ارائه یک بازی خوب و برتری مقابل حریف موفق شدند گل اول را در دقیقه ۴۱ به ثمر برسانند.

اما یمنی‌ها، با استفاده از وقت تلف شده‌ای که داور برای نیمه اول در نظر گرفته بود، توانستند گل ایران را جبران کنند و نیمه اول را ۱-۱ مساوی به پایان برسانند.

گل‌های نیمه اول را امید نظری برای ایران و محمد فواد برای یمن وارد دروازه کردند.

در نیمه دوم و دقیقه ۵۳ یعقوب کریمی موفق شد دروازه یمن را برای بار دوم باز کند.

تیم ملی فوتبال ایران در دو بازی نخست خود مقابل عربستان و بحرین به تساوی بدون گل رسید. این نتیجه باعث شد که حتی برد مقابل یمن هم به دستیابی ایران به مرحله نیمه نهایی کمکی نکند.

شاگردان کارلوس کی‌روش در صورتی می‌توانستند به مرحله بعدی راه پیدا کنند که بحرین بازی امروز با عربستان را مساوی می‌کرد و ایران بازی مقابل یمن را با تفاضل بیش از دو گل می‌برد.

بحرین با نتیجه ۱-۰ موفق شد عربستان را شکست دهد.

از گروه ایران بحرین با ۷ امتیاز به مرحله نیمه نهایی رسید. ایران با ۵ امتیاز، عربستان با ۴ امتیاز و یمن با سه باخت از دور مسابقات خارج شدند.

هفتمین دور مسابقات فوتبال قهرمانی غرب آسیا به میزبانی کویت و با شرکت ۹ تیم در حال انجام است.

تیم‌ عمان از گروه ۱ و بحرین از گروه ۲ به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کرده‌اند. در گروه سه، عراق با ۴ امتیاز از دو بازی صدر نشین است؛ بهترین تیم گروه ۳ به بازی بین سوریه و اردن بستگی دارد. سوریه در صورت برنده شدن مقابل اردن با تفاضل بیشتر از یک گل به نیمه نهایی راه خواهد یافت.

در مرحله نیمه نهایی عمان با کویت، بهترین تیم دوم گروه‌‌ها و میزبان رقابت‌ها، بازی می‌کند و بحرین با بهترین تیم گروه سه مسابقه می‌‌دهد.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.