محرومیت مادام العمر برای رئیس پیشین کنفدراسیون فوتبال آسیا

به روز شده:  20:28 گرينويچ - دوشنبه 17 دسامبر 2012 - 27 آذر 1391
محمد بن همام

محمد بن همام، عضو سابق کمیته اجرایی فیفا از کلیه سمت‌های مرتبط با فوتبال کناره گیری کرد. او پس از استعفا توسط فیفا از کلیه فعالیت‌های مرتبط با فوتبال به شکل مادام العمر محروم شد.

فدراسیون جهانی فوتبال گفته است که بن همام ۶۳ ساله از کلیه مسئولیت‌های در فوتبال استعفا داده و براساس حکم کمیته اخلاقی این نهاد، مادام العمر از حضور در هر گونه فعالیت مرتبط با فوتبال محروم خواهد بود.

در بیانیه فیفا آمده است: "با درنظر گرفتن قانون جدید اخلاقی فیفا، کمیته اخلاقی می تواند در خصوص فردی که استعفا کرده است حکم صادر کند. بر همین اساس این کمیته تصمیم گرفته تا محمد بن همام را مادام العمر از هر گونه فعالیت‌های مربوط به فوتبال محروم کند."

بن همام ۶۳ ساله در انتخابات ریاست فیفا در سال ۲۰۱۲ رقیب سپ بلاتر بود اما به دلیل مبارزه با اتهام رشوه خواری از انتخابات کناره گیری کرد. اتهامی که بعدها از آن تبرئه شد.

در بخش دیگری از بیانیه فیفا آمده است: "گزارش جدید کمیته اخلاقی فیفا نشان می دهد محمد بن همام چندین بار در زمان ریاست کنفدراسیون فوتبال آسیا و عضویت در کمیته اجرایی فیفا، در بین سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۱، از ماده ۱۹ آئین نامه اخلاقی فیفا (تضاد منافع) تخطی کرده است و بر همین اساس تا آخر عمر از فعالیت‌های مرتبط با فوتبال محروم می شود."

پنج ماه پیش و در ماه ژوئیه دادگاه عالی ورزش محرومیت مادام‌العمر آقای بن‌همام از فعالیت‌های مربوط به فوتبال را لغو کرده بود.

پیش از آن، فدارسیون جهانی فوتبال آقای بن‌همام را "تا پایان عمر از هرگونه فعالیت مربوط به فوتبال در حوزه ملی و بین‌المللی" منع کرده بود.

آن زمان دادگاه حکمیت اعلام کرد که شواهد کافی برای اثبات این اتهام پیدا نکرده، و بر همین اساس محرومیت آقای بن‌همام را لغو کرده بود.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.