صعود آرسنال به رده پنجم با پنج گل

به روز شده:  17:47 گرينويچ - سه شنبه 18 دسامبر 2012 - 28 آذر 1391
سانتی کازورلا

هافبک خلاق اسپانیایی آرسنال دیشب به زدن سه گل نقش اصلی در پیروزی تیمش داشت.

آرسنال دیشب در خانه ردینگ پنج بر دو این تیم را شکست داد و به رده پنجم جدول لیگ برتر انگلستان صعود کرد.

پس از شکست مقابل بردفورد در جام اتحادیه، پیروزی پر گل دیشب آرسنال مقابل ردینگ تا حدی زخم باخت مقابل بردفورد در جام اتحادیه را التیام بخشید.

لوکاس پودولسکی، در دقیقه ۱۴ گل اول آرسنال به ثمر رساند، و پس از یک ساعت از آغاز بازی، توپچی‌های لندن با سه گل سانتی کازورلا چهار بر صفر از میزبان جلو افتادند.

هافبک خلاق آرسنال، سومین بازیکن اسپانیایی بعد از فرناندو تورس و جوردی گومز است که در لیگ برتر انگلستان موفق به زدن سه گل در یک بازی شده است.

در این بازی ردینگ در مرکز خط دفاعی متزلزل بود ولی این تیم در نیمه دوم با دو گل آدام لی فوندره و جیمی کبه طرفداران ردینگ را امیدوار کرد. دوگلی که هر دو با اشتباه بازیکنان آرسنال و در فاصله پنج دقیقه به ثمر رسید.

اما تئو ولکات که ونگر برای اولین بار از او بعنوان مهاجم نوک استفاده کرده بود، با حرکت در مرکز خط دفاع و ضربه ای دقیق، دروازه ردینگ را برای بار پنجم باز کرد و باعث صعود آرسنال به رده پنجم لیگ برتر شد.

این پیروزی پس از باخت مقابل بردفورد، اعتماد به نفس آرسنال را تا حدی بالا برد و فشار رسانه‌ها و هواداران را بر تیم تا حدی کاهش داد.

ردینگ پس از این باخت، با ۹ امتیاز در رده بیستم جدول باقی ماند، تیمی که به همراه کوئینز پارک رنجرز بیشتر از سایر تیم‌ها در خطر سقوط به دسته پایین تر در پایان فصل قرار دارند.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.