گزارش‌های ضد و نقیض از شکایت مانوئل ژوزه علیه پرسپولیس

به روز شده:  17:37 گرينويچ - سه شنبه 18 دسامبر 2012 - 28 آذر 1391
مانوئل ژوزه

مانوئل ژوزه پس از پایان نیم فصل اول لیگ برتر ایران، از سمت خود برکنار شد.

بر اساس گزارش رسانه‌های ایران، مانوئل ژوزه سرمربی پیشین باشگاه پرسپولیس برای دریافت مطالباتش از این باشگاه به فیفا شکایت کرده است در حالی که سرپرست این باشگاه می گوید هیچ گونه نامه ای از ژوزه به باشگاه ارسال نشده است.

سعید شیرینی، در مورد شکایت مانوئل ژوزه علیه پرسپولیس به خبرگزاری دولتی ایران (ایرنا) گفته است:" هیچگونه نامه و پیغامی از سوی این مربی و فدراسیون بین المللی فوتبال به باشگاه نرسیده است. اگر این مساله صحت داشت، به طور یقین از سوی فیفا باشگاه پرسپولیس را مطلع می کردند."

باشگاه پرسپولیس هفته گذشته، با برکناری سرمربی پرتغالی، یحیی گل محمدی را به عنوان سرمربی موقت این باشگاه انتخاب کرد.

مدیر عامل باشگاه پرسپولیس در جلسات مختلف با ژوزه سعی کرد که با او بر سر مبلغ پرداختی به توافق برسد ولی این جلسات با توجه به شکایت او، بی نتیجه بوده است.

محمد رویانیان مدیر عامل باشگاه پرسپولیس در مورد شکایت مانوئل ژوزه از باشگاه پرسپولیس به خبرگزاری فارس گفته است: "ژوزه از ما به فیفا شکایت کرده، تا الان این حرف را نزده بودم؛ ما هم وکیل‌مان را وارد گود کردیم. این کار به ضرر ژوزه است چون احتمالا چهار سال باید برای رسیدن به پولش بدود."

"ایشان از ما شکایت کرده و گفته پول مرا نمی‌دهند و در ایران بلاتکلیفم، من هم از ادامه این کار هیچ ترسی ندارم و این طور نیست که بخواهد پولش را کامل بگیرد چون حداقل چهار سال طول می‌کشد من از حق پرسپولیس دفاع می‌کنم."

پیش از این رویانیان در گفت و گو با برنامه ۹۰ تلویزیون ایران، در مورد مذاکراتش با ژوزه گفته بود:" این مربی قبول کرده بخشی از مبلغ قرارداد خود را نگیرد اما درخواست ما این است که فقط ۵۰ درصد پولش را بگیرد. فعلا در این خصوص توافق نهایی حاصل نشده است."

پرسپولیس فردا در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی ایران، با ملوان در ورزشگاه آزادی بازی خواهد کرد. سرمربیگری سرخ پوشان در این بازی بر عهده یحیی گل محمدی است.

تا به امروز ده پرونده علیه باشگاه پرسپولیس به فیفا رفته که این باشگاه در همه این پرونده ها محکوم شده است. در سال ۱۳۸۷ به دلیل شکایت رافائل شش امتیاز از این تیم کسر شد.

در ابتدای سال ۱۳۹۱، با شکایت وینگادا سرمربی سابق پرسپولیس برای دریافت مطالباتش، این تیم در آستانه سقوط به دسته پایین تر قرار گرفت ولی در نهایت با این مربی به تفاهم رسید.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.