هواداران قهرمان سابق فوتبال روسیه خواستار 'تیم تمام سفید' شدند

به روز شده:  20:32 گرينويچ - سه شنبه 18 دسامبر 2012 - 28 آذر 1391
زنیت سن پترزبورگ

برخی از بازیکنان سیاه پوست به دلیل تهدید‌های هواداران زنیت قید بازی در این تیم را زده‌اند.

گروهی از هواداران تیم فوتبال سن پترزبورگ از این باشگاه درخواست کرده‌اند که مانع از حضور بازیکنان سیاه پوست و همجنسگرا در این تیم شوند.

اعضای گروه "دلاندزکورنا" که بزرگترین کانون هواداران قهرمان فصل پیش روسیه است، در نامه‌ای سرگشاده خطاب به بازیکنان سیاه پوست این تیم، آنها را "تحمیل شده به تیم" توصیف کردند.

آنها در همین بیانیه بازیکنان همجنس گرا را "بی ارزش برای شهر بزرگ سن پترزبورگ" دانستند.

در واکنش به این بیانیه مدیر ورزشی باشگاه زنیت، گفته است که بازیکنان این تیم "بدون هیچ محدودیتی در خصوص محل تولد، مذهب و رنگ پوست" انتخاب می شوند.

زنیت تنها تیم روسی در میان پنج تیم اصلی باشگاهی روسیه بود که تا تابستان امسال هیچ بازیکن سیاه پوستی را در ترکیب خود نداشت.

هواداران متعصب این تیم در بخش دیگری از بیانیه خود به نام "منتخب مانیفست ۱۲" خواستار حضور بازیکنان روسی و اروپایی اصل در تیم خود شدند:

این هواداران تاکید کرده اند: "ما تنها می خواهیم بازیکنانی از سایر ملت برادر اسلاو مثل اوکراین، بلاروس و همچنین کشورهای منطقه بالتیک و اسکاندیناوی در تیم حضور داشته باشند. ما با این بازیکنان سابقه فکری، تاریخی و فرهنگی مشترک داریم."

زنیت تابستان امسال هالک مهاجم برزیلی و الکس ویتسل هافبک دو رگه بلژیکی را به ارزش مجموعا ۶۴ میلیون پوند به خدمت گرفت.

یان امویلا هافبک سیاه پوست فرانسوی پس تهدید هواداران نژاد پرست این تیم، از پیوستن به زنیت منصرف شد.

لوسیانو اسپالتی، مربی ایتالیایی زنیت این گروه از هواداران این تیم را "ابله" توصیف کرد: "مهم ترین مفهوم بردباری از نظر من، توانایی درک و پذیرفتن تفاوت ها است".

او گفته است: "فکر می کنم زنیت این موضوع را ثابت کرده که مفهوم بردباری را می فهمد و این به این معنا است که باید رفتار بردبارانه داشت. تیم ما مجموعه‌ای از بازیکنانی از کشورها و نژادهای مختلف است که برای رسیدن به هدفی مشترک تلاش می کنند."

زنیت در حال حاضر در لیگ برتر روسیه در جایگاه سوم و پس از زسکا مسکو و آنژی قرار دارد. آنها پس از کسب مقام سوم در گروه C لیگ قهرمانان اروپا، در رقابت‌های لیگ اروپا بازی خواهند کرد.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.