فراری فتل را به همیلتون ترجیح می دهد

به روز شده:  14:09 گرينويچ - جمعه 21 دسامبر 2012 - 01 دی 1391

فراری گفته است در صورت نیاز به یک راننده اول، ترجیح می دهد سباستین فتل را استخدام کند تا لوئیس همیلتون.

البته لوکا مونتزمولو، رئیس فراری گفته است به اعتقاد او راننده کنونی فراری، فرناندو آلونسو، بهترین راننده فرمول یک است.

اما او اضافه کرد که فتل ۲۵ ساله "برای ما بسیار ازشمند است".

او گفت که بین همه راننده ها فتل و همیلتون برای فراری بسیار خوب هستند "اما فتل جوان تر است".

رئیس ایتالیایی تیم فراری گفت: " از لحاظ سرعت، هوشمندی در مسابقه و توانایی کار گروهی، ما دارای بهترین راننده هستیم. وقتی شما بهترین راننده را دارید باید او را در بهترین شرایط و محیط قرار دهید تا بدون احساس هیچگونه فشاری، موفق شود."

او در ادامه گفت: "اما اگر روزی آلونسو تصمیم بگیرد با دوست دخترش برود و در جزایر هاوایی زندگی کند، آنوقت بدون شک فتل را انتخاب می کنم."

"من از فتل خوشم می آید چون مغرور نیست. می خواهد پیروز شود اما خودبین نیست. مایکل شوماخر سال ها پیش به من گفت که از میان تمام راننده های جوان، فتل از همه بیشتر قابلیت دارد و حرفش درست بود."

لوئیس همیلتون، ۲۷ ساله، قهرمان سابق جهان که با ۹۱ امتیاز کمتر از فتل آلمانی، در فصل۲۰۱۲ به رتبه چهارم دست یافت، از تیم مک لارن به تیم مرسدس پیوسته است.

رئیس فراری، اما نتوانست از تحسین فرناندو آلونسو خودداری کند. به عقیده او راننده ۳۱ ساله اسپانیایی که امسال با وجود داشتن ماشینی ضعیف تر، با فاصله کمی عنوان قهرمانی را به فتل راننده ردبول باخت، ترکیبی است از خصوصیات خوب دو قهرمان بزرگ فراری، نیکی لائودا و مایکل شوماخر.

او گفت: "نیکی در مسابقه بسیار هوشمندانه عمل و با تیم از نزدیک کار می کرد. او حتی شبها هم کار می کرد."

او در ادامه گفت: "مایکل در مسابقه به نظر من یک ماشین جنگی بود، او در وضعیتی بود که می توانست مثل دور زمانگیری ۶۰ دور بزند. فرناندو ترکیب خوبی از هر دوی آنهاست. او می داند چه وقتی به ماشین فشار بیاورد و چه وقتی به لاستیک ها استراحت بدهد و چه زمانی عجله کند. علاوه بر اینها او بسیار سریع و فوق العاده باهوش است."

"البته به سختی می توان راننده های دوره های مختلف را با هم مقایسه کرد، اما به هرحال فرناندو یکی از بهترین هاست و من از او بسیار راضی هستم."

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.