اولین تجربه لرستان از میزبانی فوتبال حرفه‌ای

به روز شده:  17:31 گرينويچ - شنبه 22 دسامبر 2012 - 02 دی 1391
استقلال 1-0 گهر

بازی استقلال و گهر، تجربه دورود از فوتبال حرفه‌ای

گهر دورود با یک روز تاخیر در ورزشگاه تختی این شهر میزبان استقلال تهران بود. این بازی که دیروز، جمعه ۲۱ دسامبر (یکم دی)، به دلیل آب‌گرفتگی زمین به امروز موکول شده بود با نتیجه ۰-۱ به سود استقلال تهران به پایان رسید.

گهری‌ها که اولین نماینده استان لرستان در لیگ برتر ایران هستند در مسابقه‌های این فصل لیگ برای بقا می‌جنگند. بازیکنان گهر دورود در نیمه اول توانستند با ارائه یک بازی خوب، از دروازه خود مقابل تیم دوم لیگ برتر دفاع کنند.

اما استقلال در نیمه دوم با انجام چند تعویض خود را پیدا کرد و توانست بازی بهتری ارائه دهد. حمله‌های خطرناک این تیم بالاخره در دقیقه ۶۶ با ضربه سر ایمان موسوی به ثمر رسید.

این اولین حضور موسوی در استقلال بود. او که پیش‌تر برای نفت تهران بازی می‌کرد در نیم فصل لیگ برتر به استقلال منتقل شد.

گهر دورود در این بازی چند موقعیت خوب برای باز کردن دروازه مهدی رحمتی پیدا کرد که نتوانست از هیچکدام استفاده کند.

با این نتیجه گهر از دور رقابت‌ها حذف شد و استقلال به دور بعدی راه پیدا کرد.

بعد از لغو بازی روز گذشته، میرشاد ماجدی، سرپرست تیم استقلال در گفتگویی تلفنی با شبکه خبر تلویزیون ایران از حضور فوتبال‌دوستان دورودی که بیش از ظرفیت ورزشگاه بود ابراز نگرانی کرد.

تماشاچیان دورودی

استقبال تماشاچیان دورودی از بازی مقابل استقلال فراتر از ظرفیت ورزشگاه تختی این شهر بود

او با اشاره به "کوتاهی" یکی از دیوار‎های ورزشگاه و با توجه به اینکه برخی از هواداران، از روی این دیوار قصد تماشای بازی را داشته‌اند گفت که ازدحام مردم در حین بازی ممکن است به صورتی باشد که از "کنترل" خارج شود.

جمعیتی که پشت در ورزشگاه مانده بودند در مصاحبه با ایسنا از شرایط فروش بلیت گله کرده بودند. به گزارش ایسنا بلیط ۳ هزار تومانی در بازار سیاه از ۳۰ هزار تا ۱۰۰ هزار تومان هم فروخته شده است.

تعداد زیادی از کسانی که برای تماشای بازی به ورزشگاه آمده بودند بعد از عدم موفقیت در تهیه بلیت، بازی را از پشت بام خانه‌های مشرف به ورزشگاه تماشا کردند و فاقد کم‌ترین ایمنی لازم تماشا کردند.

اما خبرگزاری مهر بعد اعلام نتیجه بازی، از قول امیر قلعه نویی، مربی استقلال نوشت که در طول ۳۲ سال زندگی فوتبالی خود چنین تماشاگرانی را در هیچ جای ایران ندیده بوده است.

استقلال در مرحله یک‌چهارم نهایی روز چهارشنبه ۲۰ دی با ابومسلم مشهد بازی خواهد کرد.

شهر دورود مرکز شهرستان دورود و از توابع استان لرستان است که در دامنه رشته کوه زاگرس و نزدیکی اشترانکوه قرار گرفته. این شهر از طبیعت زیبایی برخوردار است که آن را تبدیل به یکی از جاذبه‌های توریستی ایران کرده است.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.