صعود آرسنال به رده سوم لیگ برتر فوتبال انگلستان

به روز شده:  20:55 گرينويچ - شنبه 22 دسامبر 2012 - 02 دی 1391
مایکل آرتتا

آرتتا بعد از زدن گلی که باعث پیروزی آرسنال بر ویگان و صعود این تیم به رده سوم جدول شد

در روز اول از هفته هجدهم لیگ برتر انگلستان ۸ بازی انجام شد. در اولین بازی روز شنبه ۲۲ دسامبر (۲ دی)، آرسنال توانست میزبان‌ خود ویگان را با نتیجه ۰-۱ شکست دهد و به رده سوم جدول این لیگ صعود کند.

در این بازی ژان بوسیژور با خطا روی تئو والکات باعث شد تا داور فرصت پنالتی را برای آرسنال در نظر بگیرد. مایکل آرتتا هم با استفاده از این فرصت در دقیقه ۶۰ تنها گل این بازی را به ثمر رساند.

در بازی دیگر امروز منچستر سیتی در خانه، مقابل ردینگ بازی کرد. تیم دوم جدول لیگ، در این بازی به زحمت موفق شد ردینگ را با نتیجه ۱-۰ شکست دهد. ردینگ با مجموع ۹ امتیاز از ۱۸ بازی و با تفاضل گل ۱۶- در انتهای جدول لیگ برتر جا دارد. تنها گل این بازی را گرت بری در دقیقه ۹۰ برای منچستر سیتی وارد دروازه کرد.

در یک بازی دیگر، نیوکاسل که در خانه مقابل کویینز پارک رنجرز بازی می‌کرد، توانست با گل دقیقه ۸۱ امئوبی به پیروزی ۱-۰ برسد. نیوکاسل، بعد از این بازی، با ۲۰ امتیاز و تفاضل گل ۶- به رده چهاردهم صعود کرد.

استیو ولچر با گل دقیقه ۴۲ باعث پیروزی ساندرلند بر ساوتهمتون شد. این بازی در ورزشگاه سنت ماری، خانه ساتهمتون انجام شد، امتیازی که این تیم موفق به استفاده از آن نشد.

در بازی دیگر امروز، استوک که در زمین تاتنهام مقابل این تیم قرار گرفت، با نتیجه ۰-۰ بازی را به پایان رساند و با این نتیجه به جایگاه هشتم جدول رده‌بندی صعود کرد.

وست‌برام نیز با نتیجه ۲-۱ مقابل نوریچ به پیروزی رسید. در دقیقه ۲۳، دورازه این تیم که از موقعیت بازی در خانه بهره می‌برد، توسط روبرت اسنودگراس باز شد. اما با گل‌‌های دقیقه ۴۳ گرا و ۸۲ لوکاتو نتیجه بازی را به نفع خود برگرداند.

همچنین، تیم شرق لندنی وست‌هم بازی را ۱-۲ به مهمان‌اش اورتون باخت. وست‌هم در ابتدای بازی توانست با گل دقیقه ۱۴ کول بازی را به نفع خود کند. این نتیجه تا دقیقه ۶۴ که آنیچبه گل اول اورتون را زد حفظ شد. در نهایت استیون پینار با گل دقیقه ۷۳ موفق شد بازی را به نفع اورتون رقم بزند.

اما پرگل‌ترین بازی امروز میان لیورپول و فولام انجام شد. لیور پول در این بازی توانست حریفش را به قبول ۴ گل مجبور کند. گل‌های این بازی را اسکرتل در دقیقه ۸، جرارد در دقیقه ۳۶ داونینگتن ۵۱ و سوارز در دقیقه ۹۰ وارد دروازه فولام کردند.

در ادامه این بازی‌ها، فردا، سوانزی میزبان منچستر یونایتد خواهد بود و استون‌ویلا در زمین چلسی مقابل این تیم قرار خواهد گرفت.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.