لیگ برتر فوتبال ایران؛شروع نیم فصل دوم

به روز شده:  18:21 گرينويچ - دوشنبه 24 دسامبر 2012 - 04 دی 1391
یحیی گل محمدی

نیم فصل دوم لیگ برترفوتبال ایران از روز سه شنبه پیگیری خواهد شد، با توجه به مقررات جدید فدراسیون فوتبال مبنی بر جابجایی هفت بازیکن در تعطیلات نیم فصل، همه تیم‌ها سعی کرده‌اند که نقاط ضعف خود را با جذب بازیکنان مورد نظر تا حدودی برطرف کنند که استقلال بیشترین بهره را از این موقعیت برده است.

آبی پوشان پایتخت در اواخر مسابقات نیم فصل اول با کمبود بازیکن مواجه بودند و با از دست دادن بازیکنانی مانند فریدون زندی،توزی،جانواریو و مصدومیت جباری با مشکلات فراوانی روبرو بودند،به همین دلیل با جذب ایمان موسوی، حسن اشجاری، وینسنته آرزه، فرزاد حاتمی و فرهاد مجیدی پرکارترین تیم در نقل و انتقالات نیم فصل دوم بوده اند.

اما در این بین، دیگر تیم‌ها نیز سعی کرده اند با جذب بازیکنان مورد نظر خود مشکلات تاکتیکی خود را برطرف کنند.پرسپولیس نیز با جذب رضا حقیقی مشکل اصلی خط هافبک خود را که نبود یک هافبک دفاعی تخصصی بود را جبران کرده است.

سپاهان نیز با در نظر گرفتن مشکلات فراوان در خط دفاعی که در نیم فصل اول با آن دست به گریبان بود شهاب گردان رادر درون دروازه به خدمت گرفت.

گردان که شناخت خوبی از بازی مدافعین مرکزی این تیم علی احمدی و فرشید طالبی به دلیل هم بازی بودن چند ساله در ذوب آهن دارد می‌تواند هماهنگی لازم را در این منطقه که مشکل اصلی این تیم بوده است ترمیم کند.

اما به نظر می رسد تراکتور با از دست دادن احسان حاج صفی و فرزاد حاتمی در شرایط خوبی بسر نمی‌برد.

پرسپولیس-نفت آبادان

نفت با مربی جدیدش، کاسیمیرو که سابقه خوبی در این تیم داشته، در مسابقات حذفی نتایج خوبی گرفته است.

پیروزی مقابل راه آهن در جام حذفی می تواند شروعی تازه برای این تیم باشد تا با کسب اعتماد به‌ نفس بیشتر از قعر جدول نجات پیدا کند.

این تیم سه شنبه باید در استادیوم آزادی در مقابل تیم کاملا متحول شده پرسپولیس قرار بگیرد. سرخ پوشان پایتخت سرانجام به این نتیجه رسیدند که ژوزه نمی‌تواند مشکلات این تیم را برطرف کند و به همین دلیل با یحیی گل محمدی نیم فصل را شروع خواهند کرد.

یحیی در بازی حذفی مقابل ملوان تیمی کاملا متفاوت را روانه میدان کرد. او با هوش ذاتی خود دریافته بود که مشکل اصلی پرسپولیس روشن نبون وظایف بازیکنان در میانه میدان است که با برطرف کردن این مشکل نه چندان سخت توانست بهترین بازی را از بازیکنانش بگیرد. در این شرایط نفت روز دشواری را مقابل تیم فعلی پرسپولیس خواهد داشت.

استقلال-آلومینیوم هرمزگان

استقلال تهران

استقلال روز چهارشنبه مقابل آلومینیوم هرمزگان در بندر عباس قرار خواهد گرفت. اکبرمیثاقیان تا به اینجا توانسته با بازیکنان جوان و گمنام خود نتایج نسبتا قابل قبولی را بدست بیاورد.

جنوبی‌های بندرنشین در خانه برای هر تیمی حریفی سخت و مشکل ساز خواهند بود. آلومینیوم سعی خواهد کرد با یک بازی بسته و دفاعی خط هافبک و حمله استقلال را از کار بیاندازد که در این صورت مدافعان استقلال باید مواظب ضدحمله های این تیم باشند.

با بازگشت مجتبی جباری حلقه مفقود شده این تیم در میانه میدان کامل شده است این بازیکن با هوش سرشار و آشنایی کامل به نوع بازی مهاجمان این تیم خصوصا آرش برهانی می‌تواند گره بازی را در هر شرایطی باز کند.

تراکتورسازی-سایپا

تراکتورسازی

سایپا در کرج میزبان تراکتورسازی تبریز خواهد بود. تراکتور این روزها در شرایط مطلوبی بسر نمی‌برد مشکلات مالی و استعفای مدیر عامل این تیم که مورد موافقت هیئت مدیره قرار نگرفته است نشان از عدم ثبات در این تیم پرطرفدار است که می تواند در دیدارهای مهم پیش رو تاثیرگذار باشد.

اما سایپا که در مقابل استقلال در بازیهای حذفی شکست سنگینی را متحمل شده است خوب می‌داند که این بازی بهترین فرصت است تا با پیروزی در این دیدار بتواند اعتماد بنفس لازم را برای دیدارهای بعدی بدست بیاورد تا از صف مدعیان جا نماند.

سپاهان-مس کرمان

سپاهان اصفهان

مس کرمان که بخوبی توانسته از بحران اولیه خارج شود سه شنبه در کرمان میزبان سپاهان است. مس با دارا بودن سه بازیکن ملی پوش در مسابقات غرب آسیا به نامهای اسماعیل بیگی،خلیل زاد و حسن زاده نشان داده است که از پتانسیل بالایی برخوردار است که مطمئنا در نیم فصل دوم می تواند به نتایج بهتری دست پیدا کند.

اما حریف مس تیم قدرتمند سپاهان است زرد پوشان اصفهانی خوب می‌دانند برای اینکه صدر جدول را از دست ندهند باید دربازیهای خارج از خانه به حداقل امتیاز دست پیدا کنند و با توجه به شرایط نسبتا خوب سپاهان در این روزها حتی سه امتیاز بازی نیز برای آنان دور ار دسترس نیست.

فولاد خوزستان-داماش گیلان

فولاد خوزستان

سه شنبه تیم شمالی داماش در اهواز میهمان فولاد است، خبر خوش برای فولاد بازگشت آرش افشین به ترکیب این تیم است فولاد از لحاظ فنی و تاکتیکی از حریف شمالی خود به مراتب قوی تر است اما نباید فراموش کنیم که حمید درخشان استاد بازی‌های تحت فشار و دفاعی است به همین دلیل فولاد برای رسیدن به دروازه داماش باید برنامه خاصی را در نظر داشته باشند

گهردرود-ملوان انزلی

گهر درود

ملوان در انزلی میزبان گهر قعرنشین خواهد بود .شکست ملوان با شش گل مقابل پرسپولیس در جام حذفی را شاید خوشبین‌ترین کارشناسان نیز پیش بینی نمی‌کردند اما ملوانی‌ها باید فکری برای مشکل مدافعان مرکزی خود کنند، بازگشت هادی تامینی ممکن است تا حدودی این معضل را بر طرف کند.

گهر در بازی با استقلال نشانه هایی از پیشرفت را نشان داده است که بازی در زمین خودی می‌تواند شانس این تیم را برای بقا افزایش دهد، در این دیدار ملوان نیاز مبرم به سه امتیاز بازی دارد تا شکست سنگین در مقابل پرسپولیس را فراموش کند که می‌تواند روز سختی را برای گهر رقم زند.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.