رئیس فدراسیون کاراته ایران استعفاء داد

به روز شده:  17:46 گرينويچ - دوشنبه 24 دسامبر 2012 - 04 دی 1391
محمد صادق فرجی

محمد صادق فرجی، در مجمع فدراسیون کاراته تیر ماه امسال به‌عنوان رئیس این فدراسیون انتخاب شده بود

محمد صادق فرجی که تیرماه امسال به‌عنوان رئیس فدراسیون کاراته انتخاب شده بود، به دلیل فرا رسیدن بازنشستگی‌اش در وزرات ورزش ایران استعفاء داد.

او در گفتگویی در مورد علت استعفای خود از فدراسیون کاراته گفته است:" از خرداد سال ۹۰ درخواست بازنشستگی دادم که پس از طی مراحل اداری سرانجام با این امر موافقت شد. با توجه به بازنشستگی در وزارت ورزش و جوانان و از آنجا که فدراسیون کاراته در ۱۴ ماه اخیر به ثبات خوبی رسیده و مسیر شکوفایی خود را پیدا کرده و در سطح آسیا و جهان به جایگاه واقعی خود دست یافته است، لذا ترجیح داده ام از سمت خود استعفا نموده و امور این رشته پرافتخار را به متولیان امر بسپارم"

مهدی رستم پور، خبرنگار ورزشی در مورد علت اصلی استعفای آقای فرجی به بی‌بی‌سی فارسی گفته است:"پس از افشای موضوع ارسال نامه محرمانه فدراسیون کاراته به یکی از سازمان‌های بین المللی که در آن به دخالت وزارت ورزش در فدراسیون کاراته اعتراض شده بود و همچنین رابطه نزدیک محمد صادق فرجی با محمد علی آبادی رئیس کمیته ملی المپیک در نهایت منجر به استعفای او از فدراسیون کاراته شد."

محمد صادق فرجی پیش از آنکه در آبان سال گذشته توسط وزیر ورزش به عنوان سرپرست فدراسیون کاراته انتخاب شود، سال‌ها نایب رییسی فدراسیون جودو و عضو هیات رییسه این فدراسیون بود.

نکته که برخی از محافل ورزشی درباره او مطرح می‌کنند؛ انتخاب او بعنوان رئیس فدراسیون کاراته در مجمع انتخابی این فدراسیون در تیرماه ماه سال جاری است. فرجی در آن انتخابات با ۴۰ رای به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب شد.

فرجی مهرماه امسال در گفت و گویی با خبرگزاری فارس از عملکرد وزیر درباره این ورزش انتقاد کرده بود:" ای کاش وزیر ورزش به نقطه نظرات کارشناسان، صاحب نظران ورزشی شورای برون مرزی و بنده به عنوان رئیس فدراسیون کاراته که نقطه نظرات کارشناسی این ورزش را می‌دانم و از نزدیک دقیقا در جریان هستم توجه می کرد و اهمیت قائل می‌شد که متاسفانه این طور نشد. چندین مرحله مکاتبات با وزارت ورزش و جوانان داشتیم، اما نتیجه‌ای که مد نظرمان بود گرفته نشد."

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.