اختلاف منچستر یونایتد با منچستر سیتی به هفت امتیاز رسید

به روز شده:  21:01 گرينويچ - چهارشنبه 26 دسامبر 2012 - 06 دی 1391
خاویر هرناندز

گل دقیقه نود خاویر هرناندز، فاصله دو تیم رقیب منچستری را به هفت امتیاز رساند

منچستر یونایتد با گل هرناندز در دقیقه ۹۰ چهار بر سه مقابل نیوکاسل به پیروزی رسید، اما منچستر سیتی یک بر صفر به ساندرلند باخت و اختلاف امتیازش با منچستر یونایتد به هفت امتیاز رسید.

منچستر یونایتد ۴-نیوکاسل ۳

دروازه سرخ پوشان منچستر که در بازی قبلی با سوانزی ۱-۱ مساوی کرده بودند، خیلی زود و در دقیقه ۴ توسط جیمز پرچ باز شد.

بیست دقیقه بعد جانی ایوانز مدافع منچستر، با یک بغل پا در محوطه جریمه نتیجه را ۱-۱ کرد. این مدافع سه دقیقه بعد در صحنه‌ای که مشکوک به آفساید بود، توپ را وارد دروازه خودی کرد تا با گذشت نیم ساعت از بازی نتیجه دو بر یک به نفع نیوکاسل شود.

نیوکاسل نیمه اول دو بر یک جلو افتاد ولی در نیمه دوم منچستر که "سلطان بازگشت به بازی" لقب گرفته نتیجه را تغییر داد.

پاتریس اورا در دقیقه ۵۸ دومین گل‌اش را در این بازی با ضربه ای زمینی وارد دروازه نیوکاسل کرد تا بازی بار دیگر مساوی شود.

اما پاتریس سیسه، مهاجم نیوکاسل با شوتی عالی در دقیقه ۶۸ بار دیگر تیم خود را پیش انداخت. اما دقایقی بعد رابین فان پرسی با زدن دوازدهمین گل‌اش در لیگ برتر بازی را ۳-۳ مساوی کرد.

منچستر یونایتد، بیست و چهار امتیاز از چهل و شش امتیاز این فصل خود را در حالی به دست آورده که از حریف عقب بوده ولی در نهایت به پیروزی رسیده است.

در دقیقه ۹۰ خاویر هرناندز، توپ ارسالی مایکل کریک را وارد دروازه نیوکاسل کرد تا منچستریونایتد بار دیگر در این فصل به بازی باز گردد و بازی باخته را با پیروزی به اتمام برساند.

ساندرلند ۱- منچستر سیتی هیچ

در روز پیروزی منچستر یونایتد در اولترافورد، منچستر سیتی میهمان ساندرلند بود. ساندرلند با پیروزی یک بر هیچ مقابل منچستر سیتی شوک بزرگی را به این تیم وارد کرد.

منچستر سیتی در نیمه اول بهتر از حریف‌ بازی کرد، ضربه وینست کمپانی در این نیمه به تیر دروازه خورد و دروازبان ساندرلند با چند واکنش عالی مانع از گلزنی یحیی توره و داوید سیلوا شد.

تک گل آدام جانسون بازیکن سابق منچستر سیتی در دقیقه ۵۳، سه امتیاز این بازی را نصیب ساندرلند کرد. ساندرلند با این برد به رده سیزدهم جدول صعود کرد و منچستر سیتی در جایگاه دوم باقی ماند.

نوریچ هیچ - چلسی ۱

چلسی که در بازی هفته پیش با نتیجه عجیب هشت بر صفر استون ویلا را شکست داده بود، با نوریچ بازی کرد. چلسی پس از ناکامی در جام باشگاه‌های جهان چهارده گل در سه بازی اخیر وارد دروازه حریفان کرده است.

نوریچ پس از باخت مقابل وست بروم قصد داشت در خانه چلسی را شکست دهد، اما واکنش های به موقع پیتر چک مانع از گلزنی مهاجمان این تیم شد.

گل استثنایی خوان ماتا از پشت محوطه جریمه، چلسی را تا رده سوم جدول بالا آورد. این تیم پس از برد مقابل نوریچ با سی و پنج امتیاز و با چهار امتیاز اختلاف نسبت به منچستر سیتی در رده سوم جدول قرار گرفته است.

تاتنهام ۴- آستون ویلا هیچ

گرت بیل با هت تریک در نیمه دوم بازی مقابل استون ویلا دومین شکست سنگین این تیم در دو هفته اخیر را رقم زد.

استون ویلا که در مقابل چلسی با نتیجه سنگین هشت بر صفر شکست خورده بود، در نیمه اول این بازی زمان بیشتری توپ را در اختیار داشت ولی این روند تنها تا پایان این نیمه ادامه پیدا کرد.

اما در نیمه دوم ژرمین دفو در دقیقه ۵۷ با ضربه زمینی و دقیق قفل دروازه استون ویلا را باز کرد.

سه گل گرت بیل، نتیجه را چهار بر صفر کرد تا سفید پوشان شمال لندن، با سی و سه امتیاز به رده چهارم جدول صعود کنند.

نتایج لیگ برتر انگلستان

ویگان ۲-۱ اورتون
ساوتهمپتون ۱-۱ فولهام
نیوکاسل ۴-۳ منچستر یونایتد
چلسی ۰-۱ نوریچ
وست بروم ۱-۲ کوئینز پارک رنجرز
سوانزی ۰-۰ ردینگ
منچستر سیتی ۱-۰ ساندرلند
تاتنهام ۰-۴ استون ویلا

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.