یحیی گل محمدی رسما سرمربی پرسپولیس شد

به روز شده:  15:22 گرينويچ - پنج شنبه 27 دسامبر 2012 - 07 دی 1391

محمد رویانیان، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس امروز، پنج‌شنبه ۷ دی ۱۳۹۱، یحیی گل‌محمدی را به عنوان سرمربی رسمی این تیم معرفی کرد.

"به اینجا آمده بودم که رسما اعلام کنم، یحیی سرمربی ماست، (کریم)باقری هم با ما همکاری خواهد کرد اما نحوه همکاری‌ او با ما در آینده مشخص می‌شود و خودش دراین‌باره تصمیم‌گیری خواهد کرد."

البته یحیی گل‌محمدی حدود سه هفته پیش و پس از قطع همکاری باشگاه پرسپولیس با مانوئل ژوزه، به عنوان سرمربی موقت پرسپولیس انتخاب شده بود.

سرمربی چهل و دو ساله، تا کنون هدایت پرسپولیس را در دو بازی، یکی در چارچوب جام حذفی در برابر ملوان با نتیجه ۶ بر صفر و دیگری در لیگ برتر، در مقابل نفت آبادان با نتیجه ۲ بر ۲، بر عهده داشته است.

این حکم حدودا دو هفته بعد از آن اعلام می شود که رسانه‌های ایران گزارش هایی منتشر کردند مبنی بر شکایت مانوئل ژوزه سرمربی پیشین باشگاه پرسپولیس به فیفا برای دریافت مطالباتش از این باشگاه .

این در حالی است که سعید شیرینی، سرپرست باشگاه پرسپولیس می گوید هیچ گونه نامه ای از ژوزه به باشگاه ارسال نشده است.

در همین حال، محمد رویانیان، در مورد شکایت مانوئل ژوزه از باشگاه پرسپولیس به خبرگزاری فارس گفته بود: "ژوزه از ما به فیفا شکایت کرده، تا الان این حرف را نزده بودم؛ ما هم وکیل‌مان را وارد گود کردیم. این کار به ضرر ژوزه است چون احتمالا چهار سال باید برای رسیدن به پولش بدود."

امروز سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، از قول مصطفی شکری مشاور حقوق بین الملل باشگاه خبر داد: "با توجه به عدم حضور ژوزه در جلسه کمیته فنی، عدم حضور در تمرین به رغم اعلام چندین باره از سوی مدیر عامل، ترک بدون هماهنگی ایران از سوی وی و دستیارانش و عدم بازگشت به ایران، مراتب این موضوع را در نامه‌ای به فیفا اعلام کردیم."

"در این نامه تاکید داشتیم با توجه به بلاتکلیفی کادر فنی، سرمربی جدید را انتخاب و اعلام می‌کنیم."

تا به امروز ده پرونده علیه باشگاه پرسپولیس به فیفا رفته که این باشگاه در همه این پرونده ها محکوم شده است. در سال ۱۳۸۷ به دلیل شکایت رافائل شش امتیاز از این تیم کسر شد.

در ابتدای سال ۱۳۹۱، با شکایت وینگادا سرمربی سابق پرسپولیس برای دریافت مطالباتش، این تیم در آستانه سقوط به دسته پایین تر قرار گرفت ولی در نهایت با این مربی به تفاهم رسید.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.