فرگوسن انتقادات پاردو را ریاکارانه توصیف کرد

به روز شده:  18:20 گرينويچ - جمعه 28 دسامبر 2012 - 08 دی 1391

الکس فرگوسن، سر مربی منچستر یونایتد انتقاد آلن پاردو، سرمربی نیوکاسل را از عملکرد او در مسابقه روز چهارشنبه، ۲۶ دسامبر "ریاکارانه" توصیف کرد.

منچستریونایتد در این دیدار با نتیجه چهار بر سه در مقابل نیوکاسل به پیروزی رسید.

نیمه دوم این دیدار به دلیل اعتراض فرگوسن به داور، کمک داور و داور چهارم در مورد گل دوم نیوکاسل با تاخیر آغاز شد.

به نظر مایک دین، داور مسابقه، پاپیس سیسه در به ثمر رسیدن گل دوم نیوکاسل با ضربه جانی اونز مدافع منچستر یونایتد، در جریان بازی دخالت نداشته بنابراین موقعیت آفساید سیسه، باعث مردود شدن گل نمی شد.

پاردو گفت که فدراسیون فوتبال باید فرگوسن را برای پرخاش به داور جریمه می کرد و از اینکه این درگیری در گزارش داور از بازی منعکس نشده ابراز ناراحتی کرد.

"به نظر من دین از اینکه فدراسیون فوتبال اقدامی صورت نداده ناراحت است."

"من فکر می کنم فشارهایی که متوجه او بود، تحملش برای هر داوری سخت است. فدراسیون فوتبال می توانست دست به اقدامات زیادی بزند اما هیچ کاری نکرده است."

فرگوسن در واکنش گفته است که خود پاردو در مشاجره با داوران سابقه خوبی ندارد.

پاردو به خاطر هل دادن داور چهارم در روز ۱۸ اوت در دیدار نیوکاسل و تاتنهام ۲۰ هزار پوند جریمه و از حضور دو بازی محروم شد.

پاردو فورا بعد از این ماجرا ضمن "مسخره" خواندن رفتار خود، شدیدا ابراز تاسف کرد. با این حال فرگوسن می گوید که پاردو حق ندارد از او در این باره انتقاد کند.

او با اشاره به رفتار پاردیو در ماه اوت گفت: "من داور را مورد آزار قرار ندادم، بعضی از سر مربی ها داور را هل می دهند و بعد هم با طنز می خواهند سر و تهش را هم بیاورند."

"ولی من شوخی ندارم، به نظر من آن گل باید مردود اعلام می شد. این موضوع که او از من انتقاد می کند باور نکردنی است. وی همچنین کمک‌هایی را که من در گذشته به وی کردم فراموش کرده است."

فرگوسن همچنین گفت: "مطبوعات از این موضوع بسیار خشنود هستند. با تنها کسی که با او در این مورد گفتگو نکردند باراک اوباما رییس جمهور آمریکا بود، زیرا وقت نداشت. این موضوع مایه تاسف است زیرا من مربی مشهورترین باشگاه جهان هستم و نه مربی یک باشگاه کوچک شمال شرق(نیوکاسل)."

"اگر حریف سر راه مدافع شما مانع ایجاد کند، آفساید می شود و من حق داشتم که تصمیم داور را زیر سوال ببرم. من در طول مکالمه ام با داور آرامش خود را کاملا حفظ کردم و از نحوه برخورد مایک دین هم راضی ام. او یک داور مجرب است. من احساساتی هستم اما بی ادبی نکردم."

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.