علی آبادی: اگر وزارت ورزش دخالت کند کاندیدا نمی‌شوم

به روز شده:  17:13 گرينويچ - سه شنبه 01 ژانويه 2013 - 12 دی 1391
علی آبادی عباسی

محمدعلی آبادی، رئیس کمیته ملی المپیک ایران گفته‌ است، اساسنامه جدید این کمیته هفته آینده به وزارت ورزش و IOC برای تایید نهایی ارسال خواهد شد.

رئیس کمیته ملی المپیک ایران در مورد کاندیدا شدنش در انتخابات آینده گفته است:"هنوز در این خصوص کاندیدا شدن تصمیمی نگرفته ام. باید شرایطی منطقی حاکم باشد و اگر قرار است وزارت ورزش از قدرت استفاده کند چرا باید چنین کاری را صورت دهم."

آقای علی آبادی درباره خواسته های کمیته بین المللی المپیک از مقامات ورزشی ایران گفت:" در گام اول باید اساسنامه کمیته ملی المپیک بر اساس آخرین اصلاحات منشور المپیک اصلاح شود. در وهله دوم اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی طبق منشور المپیک اصلاح شود و به تایید فدراسیون جهانی و IOC برسد، در مرحله سوم نیز باید روسای برکنار شده برگردند تا ورزش ایران مورد تایید IOC قرار گیرد که عباسی در این جلسه تعهد داد به هر سه مورد عمل کند."

دخالت دولت در فدراسیون‌های ورزشی یکی از موضوعاتی است که در یک سال گذشته‌ باعث شده تعلیق بر سر ورزش ایران سایه بیندازد.

در بند ۱۰ اساسنامه‌های فدراسیون‌های ورزشی بندی درباره حق عزل و نصب روسای فدراسیون‌ها توسط وزیر ورزش وجود دارد که این بند، برای جلوگیری از تعلیق و اعتبار انتخابات فدراسیون‌ها در کمیته بین المللی المپیک، اساسنامه ‌های فدراسیون‌ها باید اصلاح شود.

محمد علی آبادی در مورد بازنگری در اساسنامه فدراسیون‌ها گفته است:"اصلاح اساسنامه‌ها با وزارت ورزش و جوانان است و ما باید آن را تایید کنیم. وزارتخانه باید کارش را انجام دهد. البته من دیدم که وزیر به همه فدراسیون‌ها نامه زده که هر چه سریع‌تر اساسنامه‌هایشان را اصلاح کنند، اساسنامه باید به تایید IOC و OCA و فدراسیون جهانی و کمیته ملی المپیک برسد. اگر این مراحل طی شود، انتخابات فدراسیون‌ها برگزار خواهد شد."

چندی پیش محمد عباسی با مقامات کمیته بین المللی المپیک در مورد مسائل مختلف ورزش ایران از قبیل اصلاح اساسنامه و انتخابات کمیته ملی المپیک بحث و تبادل نظر کردند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.