دو تیم شهر منچستر سال جدید را با پیروزی آغاز کردند

به روز شده:  20:45 گرينويچ - سه شنبه 01 ژانويه 2013 - 12 دی 1391

رابین فان پرسی و خاویر هرناندز هر کدام بازدن دو گل باعث پیروزی منچستر یونایتد مقابل ویگان شدند.

در اولین روز سال ۲۰۱۳، منچستر یونایتد و منچستر سیتی که هر دو به ترتیب در مقام‌های اول و دوم لیگ برتر انگلستان قرار دارند، مقابل حریفان خود به پیروزی رسیدند.

ویگان صفر - منچستر یونایتد ۴

رابین فان پرسی و خاویر هرناندز هر کدام با زدن دو گل، باعث پیروزی چهار بر صفر منچستر یونایتد در خانه ویگان شدند.

در دقیقه ۳۵ بعد از آنکه علی الحبسی دروازبان ویگان شوت پاتریس اورا را به طور ناقص دفع کرد، خاویر هرناندز مهاجم مکزیکی در برگشت، گل اول منچستر یونایتد را وارد دروازه ویگان کرد.

رابین فان پرسی در دقیقه ۴۳ و پس از دریبل ایوان رامیرز با ضربه‌ای دقیق توپ را به گوشه دروازه ویگان فرستاد تا نتیجه دو بر صفر به سود منچستر یونایتد شود.

خاویر هرناندز پس از برخورد ضربه کاشته رابین پرسی به دیوار دفاعی ویگان در دقیقه ۶۳، در میان مدافعان این تیم صاحب توپ شد و با شوتی سر ضرب توپ را وارد دروازه ویگان کرد.

منچستر یونایتد که در این بازی بیشتر از تیم میزبان صاحب توپ و موقعیت بود، دو دقیقه مانده به پایان بازی، نتیجه را چهار بر صفر کرد. رابین فان پرسی روی پاس کوتاه دنی ولبک دومین گل‌اش در این بازی را به ثمر رساند.

صدرنشین لیگ برتر با پیروزی مقابل ویگان ۵۲ امتیازی شد و فاصله هفت امتیازی اش با منچستر سیتی تیم دوم جدول را حفظ کرد. ویگان هم با این شکست به رده هجدهم سقوط کرد.

منچستر سیتی ۳ - استوک سیتی صفر

استوک سیتی که پیش بازی با منچستر سیتی با ۱۷ گل خورده، بهترین خط دفاعی لیگ برتر را در اختیار داشت، با دریافت سه گل در مقابل منچستر سیتی این عنوان را از دست داد.

استوک با تاکتیک دفاعی و بسته در ده بازی گذشته شکست نخورده بود. پابلو زابالتا پیش از پایان نیمه اول سد دفاعی استوک را شکست و منچستر سیتی را یک بر صفر از استوک در ورزشگاه خانگی پیش انداخت.

ادین ژکو مهاج منچستر سیتی، که در بازی قبلی این تیم مقابل نوریچ هم دو گل زده بود، در دقیقه ۵۶ گل دوم منچستر سیتی را به ثمر رساند تا خیال این تیم تا حدودی از پیروزی راحت شود.

با خطای مدافع استوک روی داوید سیلوا در محوطه جریمه منچستر سیتی در دقیقه ۷۴ صاحب پنالتی شد که سرجیو آگوئرو به راحتی آن را گل کرد.

منچستر سیتی هم با این پیروزی فاصله هفت امتیازی‌اش را با رقیب همشهری حفظ کرد.

ساوتهمپتون ۱ - آرسنال ۱

ساوتهمپتون با تساوی مقابل آرسنال از منطقه خطر تیم‌های سقوط کننده به دسته پایین خارج شد. اما از سوی دیگر آرسنال بر خلاف بازی‌های قبلی‌اش نتوانست در این بازی عملکرد مناسبی داشته باشد.

در این بازی ابتدا ساوتهمپتون روی اشتباه مدافعان آرسنال و توسط گاستون رامیرز، هافبک تهاجمی این تیم گل اول را وارد دروازه تیم مهمان کرد.

پیش از پایان نیمه اول،ضربه آزاد تئو ولکات مهاجم آرسنال، پس از برخورد به مدافع ساوتهمپتون تغییر مسیر داد و وارد دروازه این تیم شد.

رامیرز گل دیگری را هم برای ساوتهمپتون به ثمر رساند ولی داور به دلیل خطای او روی مدافع آرسنال، این گل را نپذیرفت.

آرسنال پس از این بازی با ۳۴ امتیاز همچنان در رتبه پنجم جدول قرار دارد.

وست بروم ۱ - فولهام ۲

فولهام با دو گل دیمیتار برباتف و الکس کانیکلیچ، دومین پیروزی خارج از خانه را در این فصل مقابل وست برومویچ کسب کرد.

اشکان دژاگه بازیکن ملی‌پوش تیم ملی ایران، که به بازیکن ثابت فولهام تبدیل شده است، در بازی با وست بروم هم از ابتدا در ترکیب این تیم قرار داشت.

حرکت اشکان دژاگه و پاس عرضی او در محوطه جریمه به دیمیتار برباتف رسید و او هم با شوتی توپ را وارد دروازه وست برام کرد اما روملو لوکاکو پیش از پایان نیمه اول بازی در موقعیتی مشکوک به آفساید نتیجه را ۱-۱ مساوی کرد.

در نیمه دوم وست برام فرصت‌های خوبی برای گلزنی داشت که مهاجمان این تیم نتوانستند از این موقعیت‌ها استفاده کنند.

اما الکس کانیکلیچ بازیکن سوئدی فولهام، در دقیقه ۵۸ با ضربه زمینی، نتیجه را دو بر یک کرد. فولهام با این پیروزی، با یک پله صعود در رده سیزدهم جدول لیگ برتر قرار گرفت.

تاتنهام ۳ - ردینگ ۱

تاتنهام با پیروزی سه بر یک مقابل ردینگ به رده سوم لیگ برتر انگلستان صعود کرد

ردینگ خیلی زود و در دقیقه ۴ بازی توسط پاول پوربنیاک از تاتنهام پیش افتاد اما تاتنهام پنج دقیقه بعد با گل مایکل داسون بازی را مساوی کرد.

امانوئل آدابایور، توپ ارسالی آرون لنون را با ضربه سری قدرتمند تبدیل به گل دوم تاتنهام کرد تا این تیم دو بر یک در ورزشگاه وایت هارت لین از میهمانش جلو بیفتد.

کلینت دمسی در دقیقه ۷۹ با شوتی از راه دور که بعد از برخورد به مدافعان ردینگ تغییر جهت داد، گل سوم تاتنهام را به ثمر رساند.

سایر نتایج لیگ برتر انگلستان

  • سوانزی ۲ - آستون ویلا ۲
  • وستهم ۲ - نوریچ ۱

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.