فرگوسن: جانشین من مشخص نیست

به روز شده:  15:40 گرينويچ - پنج شنبه 03 ژانويه 2013 - 14 دی 1391

الکس فرگوسن در ۲۶ سال اخیر هدایت منچستر یونایتد را به عهده داشته است

سر الکس فرگوسن، سر مربی تیم فوتبال منچستر یونایتد، می‌گوید که مربیگری فوتبال شغل بسیار بی ثباتی است و نمی‌توان پیش‌بینی کرد که چه کسی جای او را در اولدترافورد خواهد گرفت.

مربی ۷۱ ساله که در ۲۶ سال اخیر هدایت یکی از بهترین و پرطرفدارترین تیم‌های لیگ برتر انگلستان را بر عهده داشته است، قصد دارد که برای دو-سه سال دیگر در این سمت بماند.

فرگوسن اعتقاد دارد که هنوز خیلی زود است که باشگاه به فکر جانشینی برای او باشد: "به شما اطمینان می‌دهم هیچ‌کس دیگری در دستور کار باشگاه [برای جانشینی] قرار ندارد و امیدوارم بتوانم برای مدتی دیگر در این سمت باقی بمانم."

منظور فرگوسن از "شغل بی ثبات" می‌تواند به تصمیم چلسی مبنی بر اخراج روبرتو دی ماتئو برگردد. مربی چلسی تنها ۶ ماه بعد از بردن لیگ قهرمانان اروپا و جام حذفی انگلستان کنار گذاشته شد.

اتفاق مشابه دیگر در مورد مربی ناتینگهام فارست افتاد. شون او‌دریسکول ساعاتی بعد از پیروزی ۴-۲ مقابل لیدز برکنار شد. هنینگ برگ هم تنها در ۱۰ بازی بلکبرن را همراهی کرد.

با توجه به همه اینها فرگوسن از پیش‌بینی در مورد جانشین‌اش در اولد‌ترافورد سر باز می‌زند.

مربی اسکاتلندی منچستر یونایتد می‌گوید: "با توجه به اسم‌هایی که مطرح بوده پیش‌بینی بسیار دشوار است، ضمن اینکه فوتبال خیلی بی‌ثبات است. روند اخراج مربیان فوتبال وحشتناک است. چرخ فوتبال بر محور نتایج می‌چرخد و اگر یک مربی برد نداشته باشد شاید بیشتر از چهار مسابقه دوام نیاورد."

برای جانشینی فرگوسن نامهای بسیاری مطرح شده که در بین آنها تعدادی از بازیکنان سابق منچستر یونایتد هم دیده می شود.

نام مارک هیوز و روی کین پیش از اینکه در منچسترسیتی و ساندرلند با عدم موفقیت روبرو شوند مطرح بود اما الان دیگر صحبتی از این دو نیست.

در حال حاضر نامهای مطرح، ژوزه مورینیو، مربی رئال مادرید، پپ گواردیولا سرمربی سابق بارسلونا و دیوید مویز مربی اورتون هستند.

فرگوسن می‌گوید: همیشه اسم‌هایی مطرح هستند که در مورد کیفیت کار آنها هیچ شکی نیست و همگی هم شرایط انجام این کار را دارند ولی هیچ‌کس از اینکه چه کسی واقعا در دو سه سال آینده این مسئولیت را به عهده می‌گیرد با خبر نیست .

او با اسم بردن از مربیان مطرحی مثل گواردیولا، مورینیو و مویز اضافه کرد: "بازار مربیان خوب همیشه گرم است."

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.