'دمبا با' از نیوکاسل به چلسی رفت

به روز شده:  20:54 گرينويچ - جمعه 04 ژانويه 2013 - 15 دی 1391

باشگاه چلسی برای مدت سه سال و نیم دمبا با، مهاجم سنگالی، را از نیوکاسل به این باشگاه منتقل کرد. مبلغ مورد توافق در این قرارداد اعلام نشده است.

ظاهرا قرارداد "دمبا با" با باشگاه نیوکاسل به وی اجازه می‌داده است که در صورت دریافت پیشنهاد حد اقل هفت میلیون پوندی با دیگر باشگاه‌ها وارد مذاکره شود.

وبسایت باشگاه چلسی از قول این فوتبالیست ۲۷ ساله نوشت که بودن در چلسی حس خوبی به او می‌دهد که همراه با خوشحالی و افتخار است.

دمبا با همچنین گفته است که "برای من و نیوکاسل مهم بود که ترتیبی برای آینده‌ام بدهیم و حالا می‌توانیم پیش برویم."

او در ادامه گفت که نیوکاسل یک ماه زمان در اختیار دارد که یک نفر را بخرد. در حال حاضر فقط نیاز به کمی زمان دارم که جا بیافتم."

او در مورد پذیرش پیشنهاد چلسی گفت: "وقتی تیمی که قهرمانی لیگ قهرمانان را در کارنامه‌اش داشته است تو را می‌خواهد، تصمیم‌گیری بسیار راحت است. چلسی باشگاه بسیار بزرگی است و این به من کمک کرد تا بتوانم به راحتی تصمیمم را بگیرم. تصمیم چندان دشواری برای من نبود."

با که در سال ۲۰۱۱ از وست‌هم به نیوکاسل پیوست جایگزین دانیل استاریج می‌شود. استاریج این هفته استمفورد بریج را به قصد پیوستن به لیورپول ترک کرد.

قرارداد جدید دمبا با برای بازی روز شنبه جام حذفی انگلستان در ساوتهمپتون و نیمه نهایی جام اتحادیه باشگاه‌های انگلستان مقابل سوانزی معتبر است. ولی به دلیل اینکه با در رقابت‌های لیگ اروپا، نیوکاسل را همراهی کرده است، او اجازه ندارد در این مسابقات برای چلسی بازی کند.

دمبا با در فصل جاری لیگ برتر انگلستان ۱۳ گل برای نیوکاسل زده است و پیوستنش به چلسی کار فرناندو تورس، مهاجم ۵۰ میلیون پوندی چلسی، را راحت‌تر خواهد کرد.

تورس ۲۸ ساله در این فصل ۱۴ گل زده که فقط نصف آنها مربوط به بازیهای لیگ می‌شود.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.