ملوان فرصت صعود به رده دوم را از دست داد

به روز شده:  18:51 گرينويچ - جمعه 04 ژانويه 2013 - 15 دی 1391

امروز، جمعه ۱۵ دی، دو بازی در چارچوب لیگ برتر فوتبال ایران برگزار شد. در شمال ایران ملوان انزلی با این‌ که از امتیاز میزبانی برخوردار بود و در صورت برد به رده دوم جدول صعود می‌کرد، نتوانست از این موقعیت استفاده کند و بازی را به مهمان‌اش صبای قم باخت.

بازی در نیمه اول اتفاق مهمی به همراه نداشت. اما در دقیقه ۵۱ بازی، اکبر صادقی با دست جلوی پاس سعید یوسف زاده را گرفت و کارت زرد دوم را از داور دریافت کرد و اخراج شد.

اما کارت قرمز دوم این بازی نصیب ملوانی‌ها شد، وقتی که در دقیقه ۶۶ میلاد نوری پا به توپ، توسط عزیز معبودی متوقف شد.

در دقیقه ۸۴ بازیکنان صبا در یک ضد حمله دروازه میزبان را با تهدید جدی روبرو کردند اما توپ بعد از برخورد با دست آهی، دروازه‌بان ملوان، از زمین خارج شد؛ بازیکان صبا از کرنری که به دست آوردند تک گل بازی امروز را توسط بهزاد کریمی به ثمر رساندند.

صمد مرفاوی، مربی صبا، که از عملکرد شاگردانش راضی بود در نشست خبری بعد از بازی گفت: "قبل از بازی هم گفتم بازی سختی در انزلی داریم. ملوان تیم خوب و باتجربه‌ای است که کادر فنی مجرب و هواداران پرشوری دارد که ۹۰ دقیقه تیم شان را تشویق می‌کنند و همیشه یار و یاور ملوان هستند."

احمدزاده، مربی ملوان گفت: "به هیچ عنوان فوتبالی که دوست داشتیم را نتوانستیم ارائه کنیم. در هر سه خط موفقیتی نداشتیم و حریف در دفاع، هافبک و حمله از ما بهتر بود. بازیکنان صبا بیشتر دویدند و خودشان را صاحب توپ کردند و به آنچه می‌خواستند رسیدند."

در بازی دیگر امروز که در جنوب ایران انجام شد نفت آبادان میزبان فجر سپاسی شیراز بود. دو تیم در این بازی فرصت‌های خوبی داشتند اما مسابقه در نهایت با نتیجه ۱-۱ به اتمام رسید.

در دقیقه ۴۰ ضربه بی‌رمق محمدرضا حسینی راهی به دروازه خالی نفت پیدا نکرد اما فجر سپاسی توانست با شوت محکم فیروز آبادی که با در لحظه ورود به دروازه به پای جابر انصاری هم برخورد کرد به گل اول دست پیدا کند.

در دقیقه ۸۳ بازیکنان نفت از ضربه ایستگاهی که نصیبشان شد بهره لازم را بردند. بهنام مرزای با استفاده از فرصتی که عباس مرداسی فراهم کرده بود نتیجه بازی را مساوی کرد.

به این ترتیب نفت با ۱۴ امتیاز در رده هفدهم باقی ماند و فجر سپاسی شیراز با ۲۵ امتیاز به رده دوازدهم صعود کرد.

آلفردو کاسیمیرو سرمربی نفت آبادان در نشست خبری بعد از بازی، از خط دفاعی تیم‌اش انتقاد کرد و گفت: "برخی از بازیکنان ما صد در صد آماده نبودند. اجازه می‌دادند بازیکنان حریف به راحتی به محوطه جریمه ما بیایند".

محمد یاوری، سرمربی فجر سپاسی اما از داوری بازی ناراضی بود و گفت: "بازی ساده‌ای بود و بار فنی نداشت. مسائل داوری اذیت‌مان کرد. دیگر باید صحبت کنیم و نمی‌توان با سکوت مسئله‌ای را حل کرد."

هفته بیستم لیگ برتر روز شنبه ۱۶ دی با ۴ بازی پیگیری خواهد شد و بازی بین پیکان و داماش که قرار بود در تهران برگزار شود به علت آلودگی هوا لغو شده است.

دیدارهای سایپا - فولاد، آلومینیوم - نفت تهران و مس - تراکتورسازی در ساعت ۱۵:۰۰ به وقت تهران و ذوب‌آهن - استقلال ساعت ۱۷:۳۰ برگزار خواهند شد.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.