واکنش‌ها به مصاحبه کارلوس کی‌روش با بی‌بی‌سی فارسی

به روز شده:  21:17 گرينويچ - شنبه 05 ژانويه 2013 - 16 دی 1391
کارلوس کی‌روش

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفته است که متاسفانه وضعیت پرسپولیس تیم ملی را هم تحت تاثیر قرار داده است.

گفت وگوی اختصاصی بی‌بی‌سی فارسی با کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، با واکنش های متفاوتی روبه رو شده و مدیر عامل باشگاه پرسپولیس از احتمال شکایت از سرمربی تیم ملی سخن گفته است.

با پخش گفت وگوی سرمربی تیم ملی فوتبال ایران از بی بی سی فارسی، محمد رویانیان، مدیر عامل باشگاه پرسپولیس به بخشی از گفته های آقای کی روش واکنش نشان داد که در باره تیم پرسپولیس بود.

او در مورد بخشی از گفتگوی کی‌روش که به تیم پرسپولیس و تاثیر گذاری بازیکنان غیر آماده تیم بر تیم ملی مربوط بود، گفته است:"این ماجراها پیش از شروع فصل آغاز شده بود، زمانی که بازیکنان ما نزدیک به ۲۰ روز در اردو بودند. وقتی بازیکنان از تیم ملی به پرسپولیس آمدند، چهار روز بعد بازی داشتیم. هر دفعه بازیکنان به اردو می‌رفتند و برمی‌گشتند باید چند روز بعد در لیگ بازی می‌کردیم. کی‌روش باید پاسخ دهد که منظورش چیست؛ اما ما می‌دانیم که مشکل تیم ملی و پرسپولیس هر دو یکی است."

'پیگیری از طریق فیفا یا مراجع دیگر'

مدیر عامل باشگاه پرسپولیس در گفت وگویی با خبرگزاری فارس از کارلوس کی‌روش در مورد صحبت‌هایش در بی‌بی‌سی فارسی توضیح خواسته و تهدید کرده است که از او شکایت خواهد کرد.

آقای رویانیان گفته که "اگر سرمربی تیم ملی ایران ظرف ۷۲ ساعت آینده درباره صحبت‌هایش در رسانه‌های بیگانه درباره پرسپولیس توضیح ندهد، ما این موضوع را به صورت قانونی پیگیری می‌کنیم."

او گفته: "این حق ماست که اگر ایشان جواب قانع کننده‌ای برای ما نداشت، موضوع را از طریق فیفا یا مراجع قانونی پیگیری کنیم تا همه‌چیز مشخص شود. هر کسی نباید درباره هر چیزی که دلش می‌خواهد صحبت کند."

محمد رویانیان

محمد رویانیان، مدیر عامل پرسپولیس به کارلوس کی‌روش هفتاد و دو ساعت مهلت داده که در مورد صحبت‌هایش توضیح دهد.

با این حال، حسین عبداللهی، عضو کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، در گفت و گو با خبرگزاری فارس گفته است:"صرف انجام مصاحبه با یک رسانه عامل برخورد با یک فرد نیست بلکه در آئین‌نامه‌ها اصولی برای مصاحبه ذکر شده که اگر آن اصول در گفت و گو رعایت نشود، می‌توان با فرد خاطی برخورد کرد. ابتدا باید متن گفت و گوی او را بررسی کنیم. صرف گفت و گو با یک رسانه‌ باعث نمی‌شود که با فردی برخورد شود مگر اینکه در مصاحبه مطالبی بیان شده باشد که باعث وهن فوتبال کشور شده باشد."

عضو کمیته انضباطی در پاسخ به این سوال که آیا آقای رویانیان از نظر قانونی می تواند سرمربی تیم ملی را تهدید به شکایت به فیفا کند، گفت: "بهتر است او ابتدا به فدراسیون فوتبال ایران مراجعه کند تا اینکه به فیفا شکایت کند، زیرا متولی فوتبال کشور فدراسیون فوتبال است."

از سوی دیگر، اسماعیل حسن زاده، رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در مورد صحبت‌های مدیر عامل پرسپولیس در مورد شکایت از کی‌روش گفته است: "در صورت شکایت باشگاه پرسپولیس از سرمربی تیم ملی به آن رسیدگی خواهیم کرد. در حال حاضر در کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، از اصل قضیه و جزئیات مصاحبه اخیر کی‌روش اطلاعی نداریم و پس از پایان یافتن تعطیلات فعلی و آغاز به کار فدراسیون فوتبال این موضوع را بررسی خواهیم کرد."

"صرف انجام مصاحبه با یک رسانه عامل برخورد با یک فرد نیست"

حسین عبداللهی، عضو کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال

'واقعیت تلخ در سخنان کی روش'

از طرف دیگر مجید جلالی یکی از مربیان با سابقه در ایران در گفتگو با خبرگزاری مهر، درباره صحبت‌های کارلوس کی‌روش در مورد تاثیر گذاری تیم‌هایی مثل استقلال و پرسپولیس بر تیم ملی ایران گفته است:" تیم‌های بزرگ ایران به خصوص پرسپولیس، سپاهان و استقلال می‌توانند تیم ملی را تحت تاثیر قرار دهند. این واقعیت است که نه فقط کی‌روش که هر کدام از سرمربیان تیم ملی تحولات تیم‌های بزرگ را با نگرانی دنبال می‌کنند.

سرمربی سابق تیم فولاد خوزستان، معتقد است که در صحبت‌های کی‎‌روش "واقعیت تلخی" وجود دارد و این" واقعیت را نمی‌توان کتمان کرد که کی‌روش جزو مربیان خوب و تاثیر گذار دنیاست. حالا اگر او نمی‌تواند در ایران تاثیراتش را نشان بدهد، باید دلیل آن بررسی شود. اینکه ایران دارای چه بستری است که ایشان با این کیفیت هم نمی‌تواند تمام توانش را به حالت اجرا درآورد، موضوعی است که باید بیشتر مورد توجه منتقدان قرار بگیرد."

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.