جام حذفی انگلستان؛ فان پرسی مانع از حذف منچستر یونایتد شد

به روز شده:  21:16 گرينويچ - شنبه 05 ژانويه 2013 - 16 دی 1391
رابین فان پرسی

گل رابین فان پرسی در وقت اضافه مقابل وستهم مانع از حذف منچستر یونایتد از رقابت‌های جام حذفی انگلستان شد.

در مرحله سوم جام حذفی انگلستان، نیوکاسل با شکست دو بر صفر مقابل برایتون از این رقابت‌ها حذف شد، منچستر یونایتد هم با وستهم مساوی کرد و چلسی با گلزنی دمبابا پنج بر یک ساوتهمپتون را در هم کوبید.

برایتون ۲ - نیوکاسل صفر

برایتون که در دسته قهرمانی( یک دسته پایین تر از لیگ برتر انگلستان) بازی می کند، با شکست نیوکاسل ده نفره به مرحله بعدی جام حذفی انگلستان راه پیدا کرد.

آندرا اورلاندی در دقیقه سی و سی با ضربه زیبا گل اول برایتون را وارد دروازه نیوکاسل کرد. نیوکاسل که دیروز دمبابا را از دست داده بود امروز نتوانست در مقابل برایتون به گل برسد.

با اخراج شولا آمی‌یوبی مهاجم نیوکاسل در دقیقه ۶۲، این تیم بازی را ده نفر ادامه داد، برایتون در دقایق پایانی بازی گل دوم را وارد دروازه نیوکاسل کرد تا این تیم در شانزدهمین بازی خارج از خانه خود بازنده شود.

وستهم ۲-منچستر یونایتد ۲

منچستر یونایتد که تا دقایق پایانی بازی مقابل وستهم، دو بر یک از این تیم عقب بود، با گل دقیقه ۱+۹۰ رابین فان پرسی بازی را مساوی کرد.

رابین فان پرسی که در نیمه دوم و بعنوان بازیکن تعویضی وارد زمین شده بود، با به ثمر رساندن گل دوم منچستر یونایتد، مانع از حذف منچستر یونایتد در ورزشگاه خانگی وستهم شد.

تام کلورلی با زدن گل اول منچستر این تیم را یک بر صفر پیش انداخت ولی جیمز کالینز مدافع وستهم که با ضربه سری قدرتمند بازی را مساوی کرد.

کالینز باز هم با گلی که با ضربه سر وارد دروازه منچستر یونایتد کرد، این تیم را در ورزشگاه خانگی مقابل منچستر یونایتد پیش انداخت.

اما رابین فان پرسی در چند ثانیه مانده به سوت پایان بازی روی پاس بلند رایان گیگز، گل دوم و تساوی منچستر را به ثمر رساند تا سرنوشت تیم صعود کننده به مرحله بعد به بازی در اولترافورد کشیده شود.

منچستر سیتی ۳- واتفورد صفر

منچستر سیتی با پشت سر گذاشتن حاشیه‌های مربوط به منتشر شدن عکس‌های درگیری روبرتو مانچینی و ماریو بالوتلی، سه بر صفر واتفورد را شکست داد و به مرحله بعدی جام حذفی راه یافت.

کارلوس توز اولین گل منچستر سیتی را از روی ضربه کاشته زیبا در دقیقه ۲۵ به ثمر رساند.

یک دقیقه مانده به پایان نیمه اول بازی، گل گرت بری با ضربه سر نتیجه را برای میزبان دو بر صفر کرد. منچستر سیتی نیمه اول را با نتیجه دو بر صفر به پایان برد.

در نیمه دوم بر خلاف نیمه اول منچستر سیتی عملکرد قابل قبولی نداشت ولی گل دقیقه ۹۰ مارکوس لوپس نتیجه را سه بر صفر کرد تا خیال این تیم از صعود به مرحله بعدی راحت شود.

ساتهمپتون ۱- چلسی۵

دمبابا یک روز پس از پیوستن به چلسی برای این تیم گلزنی کرد تا این تیم پنج بر یک ساوتهمپتون را در خانه‌اش شکست دهد.

جی رودیگوز اولین گل بازی را در دقیقه ۲۲ برای ساوتهمپتون میزبان به ثمر رساند ولی دمبابا در دقیقه ۳۵ روی حرکت خوان ماتا اولین گلش را برای چلسی به ثمر رساند تا بازی مساوی شود.

گل ویکتور موزر نتیجه را دو بر یک کرد و برانیسلاو ایووانویچ در دقیقه ۵۲ چلسی را سه بریک از میزبان پیش انداخت. دمبابا در دقیقه ۶۱ روی پاس ادین آزار دومین گلش در این بازی برای چلسی به ثمر رساند.

فرانک لمپارد در دقیقه ۸۳ از روی نقطه پنالتی، پنجمین گل چلسی را وارد دروازه ساوتهمپتون کرد تا با ۱۹۳ گل زده به همراه کری دیکسون به دومین گلزن برتر تاریخ باشگاه چلسی بدل شود.

چلسی با پیروزی پنج بر یک مقابل ساوتهمپتون به مرحله چهارم جام حذفی انگلستان راه پیدا کرد.

تاتنهام ۳- کاونتری صفر

دو گل کلینت دمبسی باعث پیروزی تاتنهام مقابل کاونتری( تیم دسته یک لیگ‌های انگلستان) و صعود این تیم به دور چهارم جام حذفی انگلستان شد.

دمبسی در دقیقه ۱۴ اولین گل را برای تاتنهام به ثمر رساند و پس از آن گل گرت بیل بازیکن آماده این روزهای تاتنهام دومین گل را در دقیقه ۳۳ از فاصله‌ای نزدیک وارد دروازه کاونتری کرد.

پیش از پایان نیمه اول دمبسی، بازیکن ملی پوش آمریکایی تاتنهام در دقیقه ۳۷ و با ضربه سر نتیجه را سه بر صفر به سود این تیم کرد.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.