استعفای مدیر تیم‌های کشتی فرنگی ایران

به روز شده:  14:03 گرينويچ - دوشنبه 07 ژانويه 2013 - 18 دی 1391
محمد بنا

تیم کشتی فرنگی با سرمربی‌گری محمد بنا در المپیک لندن برای اولین بار سه مدال طلا گرفت

محمد بنا مدیر تیم‌های کشتی فرنگی که در هفته‌های گذشته با فدراسیون کشتی برای حل مشکلات وارد مذاکره شده بود، در نامه‌ای و به‌طور رسمی از سمت خود استعفاء داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) محمد بنا در نامه ای در مورد علت کناره گیری‌اش گفته است:"در شرایط فعلی صلاح را بر این می‌دانم که شاید نبودن من تلنگری به دست اندرکاران ورزش باشد تا به فکر کشتی فرنگی بیفتند، به فکر همان ورزشی که سه مدال طلا در المپیک گرفت و از اعتبار ورزش ایران دفاع کرد، اما با پایان المپیک مورد بی‌مهری قرار گرفت."

در ادامه این نامه آمده است:"در شرایط کنونی نه تنها امکانات ویژه برای ورزش اول ایران در نظر گرفته نشده، بلکه بی‌توجهی‌ها به اوج رسیده و مشکلات بسیاری سد راه موفقیت کشتی فرنگی است که گفتن آنها تکرار مکررات است. بنابراین تصمیم گرفتم از سمت خود کناره‌گیری کرده و مدتی به استراحت بپردازم."

پس لرزه‌های استعفاء

پس از کناره گیری رسمی محمد بنا، حجت الله خطیب سرپرست فدراسیون کشتی در گفت گو با سایت این فدراسیون اعلام کرد که با استعفای محمد بنا به هیچ وجه موافقت نمی‌شود. آقای خطیب گفته" تا زمانی که کادر مدیریتی فعلی در فدراسیون کشتی است به هیچ عنوان با استعفای آقای بنا موافقت نمی کنیم و موضوع دغدغه های ایشان در جلسه چهارشنبه هیئت رئیسه فدراسیون کشتی بررسی می شود. مسلما با توجه به تاکید وزیر ورزش و جوانان، با تمام توان در صدد فراهم کردن خواسته های بنا هستیم."

حجت‌الله خطیب

حجت‌الله خطیب، سرپرست فدراسیون کشتی گفته است که محمد بنا یک سرمایه ملی است

محمد بنا و کادر مربیگری که زیر نظر او فعالیت می کردند، کمتر از دو هفته پیش و پس از اعتصابی چهارده روزه، با فدراسیون مذاکراتی را در مورد پرداخت حقوق معوقه و بهبود شرایط کادر فنی و کشتی‌گیران داشتند که به نظر می‌آید با توجه به استعفای محمد بنا، نتیجه ای در بر نداشته است.

از طرفی محمد رنگرز نایب رئیس فدراسیون در گفت و گویی درباره نتایج عملی جلسه دو هفته قبل با نمایندگان محمد بنا گفته است:"نشست بسیار خوبی را با وزیر ورزش داشتیم که دستور داده شد تمامی دستگاه‌ها برای برگزاری جام جهانی به فدراسیون کشتی کمک کنند. امروز نیز یک جلسه با آقای ساور (معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش) داریم تا این تصمیمات عملیاتی شود و اعتبار لازم در خصوص برگزاری اردوها و میزبانی جام جهانی تامین شود. هفته‌ پیش هم یک مبلغ خاص تامین اعتبار شد و حقوق مربیان ملی تا آذر ماه به طور کامل پرداخت شد."

پس از استعفای ناگهانی محمد بنا، خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اعلام کرد، که خلیل رشید محمدزاده، سرمربی تیم ملی نوجوانان کشتی فرنگی هم از سمت خود استعفاء داده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، فدراسیون کشتی و وزارت ورزش برای حل مشکل محمد بنا جلسه فوری برگزار کردند، ولی از نتایج و جزئیات این مذاکرات خبری منتشر نشده است.

تیم ملی کشتی فرنگی ایران باید تا یک ماه دیگر، در مسابقات جام جهانی تهران شرکت کند.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.