پرسپولیس به یک چهارم نهایی جام حذفی ایران رسید

به روز شده:  19:06 گرينويچ - سه شنبه 08 ژانويه 2013 - 19 دی 1391
پرسپولیس نفت

محمد نوری در این بازی موفق شد دو گل به ثمر برساند

در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی فوتبال ایران، تیم فوتبال پرسپولیس در ورزشگاه آزادی چهار بر یک نفت تهران را شکست داد و به این ترتیب در مرحله یک چهارم نهایی مقابل ذوب آهن قرار خواهد گرفت.

نفت تهران با انصراف شهرداری تبریز از جام حذفی به مرحله یک هشتم نهایی راه پیدا کرده بود و پرسپولیس هم در مرحله قبلی، شش بر صفر ملوان بندر انزلی را شکست داده بود.

این بازی ابتدا قرار بود در ورزشگاه تختی تهران برگزار شود، ولی پس از مخالفت نیروی انتظامی و شورای تامین استان تهران، محل برگزاری بازی تغییر کرد و به ورزشگاه آزادی منتقل شد.

نفت تهران خیلی زود در دقیقه ۱۴ با گل امین منوچهری یک بر صفر از سرخ پوشان پیش افتاد.

پرسپولیس در این بازی هم مانند بازی‌های گذشته سعی داشت با بازی هجومی در همان دقایق اولیه دروازه نفت تهران را باز کند، ولی دفاع منسجم نفت مانع از گلزنی مهاجمان پرسپولیس شد.

تیم پرسپولیس پس از خوردن گل حملاتش را روی دروازه نفت بیشتر کرد و در دقیقه ۲۷ محمد نوری روی یک حرکت نفوذی، گل تساوی را به ثمر رساند.

سرخ پوشان تهرانی در ۶۰ درصد نیمه اول مالکیت توپ را در اختیار داشت.

در نیمه دوم هر دو تیم بازی را تهاجمی آغاز کردند، پرسپولیس روی یکی از حمله‌هایش در این نیمه، گل دوم را وارد دروازه نفت تهران کرد.

در دقیقه ۵۸ غلامرضا رضایی از جناح راست سانتری را روی دروازه نفت فرستاد و محمد نوری دومین گلش را در این بازی به ثمر رساند.

پرسپولیس در نیمه دوم با حرکات تکنیکی علی کریمی و پولادی صاحب موقعیت های متعدد شد.

در دقیقه ۷۵ حسین ماهینی در محوطه جریمه نفت سرنگون شد و داور برای پرسپولیس پنالتی گرفت. ماهینی خود این پنالتی را به راحتی به گل سوم پرسپولیس تبدیل کرد و این تیم سه بر یک از نفت پیش افتاد.

پس از این گل پرسپولیس به بازی تهاجمی خود ادامه داد و هادی نوروزی چهار دقیقه پس از ورودش به زمین گل چهارم پرسپولیس را به زیبایی وارد دروازه نفت کرد.

در ۱۰ دقیقه پایانی بازیکنان پرسپولیس چهار موقعیت گلزنی را با بی دقتی هدر دادند.

در پایان بازی پرسپولیس با نتیجه چهار بر یک مقابل نفت به پیروزی رسید و به مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی فوتبال ایران راه پیدا کرد.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.