بوکسور زخمی بار دیگر به داخل رینگ می‌رود

به روز شده:  18:49 گرينويچ - جمعه 11 ژانويه 2013 - 22 دی 1391

رولا حلبی نزدیک به دوسال از رقابت های بوکس دور بوده است

رولا حلبی، بوکسور آلمانی که دوسال پیش، در پی تیراندازی از سوی ناپدری اش ۱۲ زخم برداشت، قرار است فردا (شنبه، ۱۲ ژانویه) برای قهرمانی بوکس سبک وزن زنان جهان بار دیگر داخل رینگ برود.

این بوکسور ۲۷ ساله روز شنبه برای قهرمانی سبک وزن فدراسیون جهانی بوکس زنان مقابل لوسیا مورلی از ایتالیا مبارزه خواهد کرد.

روز اول آوریل ۲۰۱۱ رولا حلبی بوکسور متولد لبنان، درست پیش از مسابقه قهرمانی اش در برلین، در رختکن توسط ناپدری و مدیر برنامه هایش هدف چندین گلوله قرار گرفت و به شدت مجروح شد.

ظاهرا علت خشم روی حلبی، ناپدری اش، عدم تمدید قرارداد مدیریت اش بوده که انتظار چنین تصمیم گیری را از سوی دختر خوانده اش نداشته است. قرارداد او در ژانویه ۲۰۱۱ خاتمه یافته بود.

او به قدری از این تصمیم خشمگین بود که حتی قصد جان رولا را کرد.

آقای حلبی قبل اینکه در رختکن دستگیر شود، دو محافظ حاضر در رختکن را هم با گلوله مجروح کرد. او نهایتا در نوامبر ۲۰۱۱ به تحمل شش سال زندان محکوم شد.

رولا حلبی (چپ) برای قهرمانی سبک وزن فدراسیون جهانی بوکس زنان مقابل لوسیا مورلی از ایتالیا مبارزه خواهد کرد

گلوله ها به دست ها و پاهای رولا اصابت کردند، رولا جان به در برد، اما شدت جراحات به حدی بود که او را دو ماه بر روی ویلچر نشاند و ۹ بار زیر تیغ جراحی فرستاد.

اما رولا تصمیم گرفت که بار دیگر به داخل رینگ بوکس برود و در سطح قهرمانی در جهان حضور داشته باشد.

او خود می گوید که جراحاتش واقعا جدی بوده، اما همیشه باور داشته که دوباره یک روزی به رینگ بر می گردد.

رولا حلبی می گوید: "از طرف دیگر هم خیلی مطمئن نبودم که این کار به دلیل وضعیت جسمانی که داشتم واقعا امکان‌پذیر باشد و بتوانم دوباره مبارزه کنم."

"چون پزشکان هم خیلی مطمئن نبودند که بتوانم بهبود کامل پیدا کنم. بعضی مواقع می گفتند که پایم دیگر خوب نمی شود و دیگر هیچوقت نمی توانم درست راه بروم و گاهی هم می گفتند که مشکلی نخواهم داشت."

او می گوید با آنکه هیچ چیز درباره بهبودی اش کاملا مشخص نبود، اما از همان زمانی که تحت معالجه قرار گرفته، باور داشته که بار دیگر تمرینات جدی خود را آغاز می کند و برای به دست آوردن مقام قهرمانی مبارزه می کند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.