شکست سنگین استوک در خانه

به روز شده:  20:49 گرينويچ - شنبه 12 ژانويه 2013 - 23 دی 1391
فرانک لمپارد

شوت فرانک لمپارد از روی نقطه پنالتی که سومین گل چلسی را وارد دروازه استوک کرد

اولین روز از بیست و دومین هفته لیگ برتر انگلستان در حالی تمام شد که استوک با زدن دو گل به خود از مهمانش چلسی پذیرایی کرد. این بازی با دو گل دیگر چلسی کامل شد و با نتیجه ۰-۴ به نفع چلسی به آخر رسید.

دو گل اول چلسی را جان والترز مهاجم ۲۹ ساله استوک وارد دروازه خودی کرد. اولین گل در دقیقه ۴۵ با ضربه سر او در دفاع مقابل ضربه سزار، مدافع اسپانیایی چلسی، وارد دروازه شد. گل دوم هم ضربه سر دفاعی بود مقابل ضربه ای که خوان ماتا از کرنر به روی دروازه استوک فرستاد.

اما خطا روی ماتا در دقیقه ۶۵ و اعلام پنالتی، موقعیت سوم را برای چلسی فراهم کرد که فرانک لمپارد توانست به خوبی از آن استفاده کند. گل چهارم هم شوت پرقدرت و در چارچوب ادین آزار خارج از محوطه جریمه بود که وارد دروازه استوک شد.

چنین باخت در خانه‌ای برای استوک از سال ۲۰۰۸ بی سابقه بوده است.

والترز بعد از بدشانسی ثبت دو گل خودی، فرصت زدن ضربه پنالتی را به دست آورد که با زدن به طاق دروازه آن را از دست داد.

نتیجه این بازی چلسی را یک رده در جدول لیگ بالا برد و در جای سوم نشاند.

در غرب لندن کوئینز پارک رنجرز که میزبان تاتنهام بود فقط توانست از دروازه خود دفاع کند و به نتیجه مساوی بدون گل رضایت داد.

مربی رنجرها، هری ردنپ، که هنوز از برد هفته گذشته مقابل چلسی خوشحال است با اعلام رضایت از نتیجه بازی امروز گفته است که تیم‌اش بازی سختی را مقابل یکی از بهترین تیم‌ها داشته‌ و بیش از آن نمی‌توانسته توقع داشته باشد.

این بازی برای هردو طرف با یک پله سقوط در جدول رده‌بندی همراه بود.

استون ویلا با شکست مقابل ساتهمپتون به رده خطرناک هجدهم جدول سقوط کرد و در بین ۳ تیم انتهای جدول قرار گرفت. اما این نتیجه برای ساتهمپتون صعود به جایگاه پانزدهم جدول را به همراه داشت.

ردینگ با برد ۳-۲ مقابل وست برام توانست جایگاه خود را بهبود بخشد و به رده نوزدهم برود، هرچند که هنوز تا نجات کامل و اطمینان از عدم سقوط به دسته پائین‌تر راه نسبتا سختی را پیش رو دارد.

اورتون به نتیجه مساوی بدون گل مقابل مهمانش سوانزی رضایت داد. این نتیجه باعث کم رنگ شدن امید اورتون برای راهیابی به لیگ قهرمانان اروپا شد. این تیم برای قرار گرفتن در چهار تیم بالای جدول باید با تیم‌های قدرتمندی مثل تاتنهام و آرسنال رقابت کند.

فولام که میزبان ویگان بود با نتیجه ۱-۱ متوقف شد. نتیجه این بازی اگرچه جایگاه فولام را در جدول تغییر نداد اما ویگان را از موقعیت متزلزلش در جایگاه هجدهم جدول نجات داد.

بازی نیوکاسل و نوریچ هم با نتیجه مساوی بدون گل تمام شد. اما ساندرلند که میزبان وست‌هم بود با نتیجه ۳-۰ پیروز از میدان بیرون آمد.

در ادامه بازی‌های این هفته فردا، یکشنبه، منچستر یونایتد میزبان لیورپول خواهد بود و منچستر سیتی در خانه آرسنال مقابل این تیم بازی خواهد کرد.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.