صدرنشینی تراکتورسازی و پیروزی سپاهان در دربی اصفهان

به روز شده:  21:41 گرينويچ - 13 ژانويه 2013 - 24 دی 1391
پرسپولیس و صبا

بازی صبای قم و پرسپولیس با وجود موقعیت‌های گلزنی سرخ پوشان بدون گل به اتمام رسید

در مهمترین بازی‌های هفته ۲۱ لیگ برتر فوتبال ایران، پرسپولیس و صبای قم بدون گل مساوی شدند، در دربی اصفهان سپاهان چهار بر سه ذوب آهن را برد و تراکتورسازی سه بر صفر راه آهن را شکست داد و به دلیل تفاضل بهتر نست به استقلال، صدرنشین لیگ شد.

سپاهان ۴ - ذوب آهن ۳

سپاهان اصفهان که نتیجه دو بازی پیشین خود را باخته بود در ورزشگاه فولاد شهر میزبان تیم همشهری یعنی ذوب آهن اصفهان بود.

ذوب آهن که جزء سه تیم انتهای جدول لیگ برتر است، در دقیقه ۷ گل اول را دریافت کرد، پرتاب بلند اوت احسان حاج صفی به جواهیر سوکای رسید و او هم با شوتی دقیق گل اول سپاهان را به ثمر رساند.

سپاهان در این بازی با تحت فشار گذاشتن مدافعان وسط ذوب آهن، هفت دقیقه بعد باز هم به گل رسید؛ تاکتیک اوت دستی زرد پوشان اصفهانی باز هم نتیجه داد و دوباره پرتاب احسان حاج صفی به مهاجم آلبانیایی سپاهان رسید و او گل دوم این تیم را به ثمر رساند.

ذوب آهن پس از دریافت گل دوم، بازی را در کنترل خود گرفت و در دقیقه ۲۹ بازی روی ضربه کاشته مهدی رجب زاده گل اول را وارد دروازه سپاهان اصفهان کرد.

نیمه اول بازی پس از گل ذوب آهن با حمله‌های همه جانبه این تیم روی دروازه سپاهان ادامه پیدا کرد، سپاهان هم روی ضد حمله سوکای صاحب پنالتی شد و امید ابراهیمی به راحتی این پنالتی را تبدیل به گل سوم این تیم کرد.

در نیمه دوم ذوب آهن که سه بر یک عقب افتاده بود، در دقیقه ۵۶ روی حرکت عمقی رجب زاده و خطای حسن جعفری مدافع سپاهان روی این بازیکن، یک پنالتی به دست آورد. این خطا باعث اخراج مدافع سپاهان و ده نفره شدن این تیم در ادامه بازی شد.

با ده نفره شدن سپاهان، ذوب آهن فشار بیشتری را روی دروازه این تیم آورد، احسان پهلوان بازیکن ذوب آهن که به‌عنوان بازیکن ذخیره به زمین آمده بود در دقیقه ۷۶، با شوتی از راه دور نتیجه را ۳-۳ کرد.

در حالی که به نظر می آمد، بازی مساوی به پایان می‌رسد، در دقیقه ۸۹ خلعتبری روی پاس نویدکیا در موقعیتی تک به تک با دروازبان ذوب آهن قرار گرفت اما کاسپاروف با خطا او را متوقف کرد تا هم از بازی اخراج شود و هم داور یک پنالتی به نفع سپاهان بگیرد.

نوید کیا با گل کردن این پنالتی باعث پیروزی ۴ بر ۳ سپاهان در دربی ذوب آهن شد. سپاهان پس از این مسابقه، با ۳۴ امتیاز در رده چهارم جدول باقی ماند.

صبای قم صفر - پرسپولیس صفر

پرسپولیس که در هفته اخیر و پس از تغییر سرمربی خود، نتایج خوبی در لیگ برتر گرفته بود، میهمان صبا در شهر قم بود. این بازی برای یحیی گل محمدی مربی سابق صبا اهمیت ویژه‌ای داشت چرا که پس از کناره‌گیری او از سرمربی‌گری صبای قم، اولین باری بود که در مقام سرمربی پرسپولیس در مقابل تیم سابقش قرار می گرفت.

در این بازی پرسپولیس هم در نیمه اول و هم در نیمه دوم موقعیت های زیادی برای گلزنی داشت که با درخشش دروازبان جوان صبا یعنی مهرداد طهماسبی این حملات تبدیل به گل نشد.

زمین ناهموار ورزشگاه خانگی صبا بر روی بازی هر دو تیم تاثیر گذاشت در نتیجه نه پرسپولیس و نه صبا نتوانستند بازی خوبی را به نمایش بگذارند. پرسپولیس با این تساوی موقتا در رده یازدهم جدول باقی ماند.

تراکتورسازی تبریز ۳-راه آهن صفر

تراکتورسازی تبریز که در شروع نیم فصل دوم لیگ برتر و در هفته‌های گذشته نتایج خوبی گرفته بود، در تبریز با راه آهن بازی کرد.

راه آهن در شروع بازی سعی داشت با فشار روی دروازه تراکتور سازی در همان ابتدای بازی به گل برسد ولی در نهایت تراکتور سازی توانست از زیر فشار حملات این تیم خارج شود و حملاتی را روی دروازه راه آهن طراحی کردند.

با پایان نیمه اول و حملات پراکنده هر دو تیم، راه آهن و تراکتور سازی بدون گل به رختکن رفتند.

تراکتور سازی نیمه دوم را هجومی تر آغاز کرد و در دقایق ۴۷ و ۴۸ توسط فلاویو لوپز و مهدی سید صالحی دو بار دروازه راه آهن را باز کرد.

راه آهن برای به حداقل رساندن اختلاف حمله‌های محتلفی را روی دروازه تراکتورسازی انجام داد ولی این تیم میزبان بود که در یک ضد حمله در دقیقه ۶۰ گل سوم را توسط سید صالحی به ثمر رساند.

تراکتور سازی با پیروزی مقابل راه آهن و پیش از بازی استقلال و مس که آخرین بازی هفته بیست ویکم لیگ برتر است، به صدر جدول لیگ صعود کرد.

فولاد اهواز هم به روند شکست ناپذیری اش ادامه داد و ان را به ۱۳ مسابقه رساند. اهوازی ها در خانه آلومینیوم هرمزگان را با نتیجه ۲-۱ شکست دادند تا با این پیروزی ۳۷ امتیازی شوند و در جای سوم جدول رده بندی بایستند.

نتایج بازی‌های هفته بیست و یکم لیگ برتر:

  • نفت تهران ۴ - صنعت نفت آبادان ۱

گل‌: مصطفی سیفی (۴۲)، امین منوچهری (۶۰ و ۷۴) و یعقوب کریمی (۷۶) برای نفت تهران و بهنام برزای (۷۲) برای صنعت نفت

  • فولاد خوزستان ۲ - آلومینیوم هرمزگان یک

گل: لوسیانو پریرا (۶) و اسماعیل شریفات ( ۷۴) برای فولاد و برای رسول پیرزاده(۹۰) برای آلومینیوم هرمزگان

  • داماش گیلان یک - سایپا البرز یک

گل: سعید دقیقی (۷) برای سایپا و محمد مختاری (۷۶) برای داماش

  • تراکتورسازی تبریز۳ - راه‌آهن تهران صفر

گل: فلاویو لوپز (۴۶) و مهدی سید صالحی (۴۸ و ۶۱) برای تراکتورسازی

  • فجرسپاسی شیراز ۲ - ملوان بندرانزلی ۱

گل‌: جابر انصاری (۱۳) و مجتبی ترشیز (۸۵) از روی نقطه پنالتی برای فجرسپاسی و جلال رافخایی (۷۲) برای ملوان انزلی

  • سپاهان اصفهان ۴ - ذوب‌آهن اصفهان ۳

گل‌ها: جواهیر سوکای (۶ و ۱۴)، امید ابراهیمی (۳۲) و محرم نوید کیا (۸۸) از روی نقطه پنالتی برای سپاهان و مهدی رجب‌زاده (۲۸) و (۵۶) و احسان پهلوان (۷۶) برای ذوب‌آهن


موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.