تداوم صدرنشینی منچستر یونایتد در روز پیروزی منچسترسیتی

به روز شده:  21:32 گرينويچ - 13 ژانويه 2013 - 24 دی 1391
رابین فان پرسی

رابین فان پرسی ستاره منچستریونایتد، در مقابل لیورپول هم گلزنی کرد.

در دو بازی مهم روز یکشنبه، منچسترسیتی در ورزشگاه امارات، با اخراج زود هنگام لورن کوشیلنی، دو بر صفر مقابل آرسنال به پیروزی رسید و دیگر تیم شهر منچستر یعنی، منچستریونایتد هم باپیروزی دو بر یک مقابل لیورپول اختلاف هفت امتیازی‌اش را با منچسترسیتی حفظ کرد.

منچستر یونایتد ۲-لیورپول ۱

منچستریونایتد با پیروزی مقابل لیورپول به کسب عنوان قهرمانی در این فصل امیدوارتر شد.

پیش از بازی تقابل رابین فان پرسی از منچستر یونایتد و لوئیز سوارز از لیورپول بر بازی این دو تیم سایه انداخته بود، ولی این رابین فان پرسی بود که در دقیقه ۱۹ بازی ارزش واقعی‌اش را نشان داد و با ضربه تمام کننده گل اول تیم میزبان یعنی منچستر یونایتد را به ثمر رساند.

منچستر در نیمه اول تیم برتر میدان بود، ولی در نیمه دوم لیورپول توانست بازی بهتری به نمایش بگذارد.

بار دیگر فان پرسی روی ضربه کاشته پایه گذار گل دوم سرخ پوشان منچستر یونایتد بود. ضربه ایستگاهی او در کنار تیرک دروازه به پاتریس اورا رسید و ضربه سر او بعد برخورد به سر نمانیا ویدیچ تبدیل به گل دوم منچستریونایتد شد.

دنیل استورج خرید ۱۲ میلیون پوندی لیورپول از چلسی در دومین بازی موفق‌اش تک گل این تیم را در دقیقه ۵۷ به ثمر رساند.

او که به عنوان بازیکن تعویضی به زمین آمد، در ادامه بازی می توانست نتیجه را مساوی کند ولی موقعیت گلزنی عالی را از دست داد تا لیورپول در دو بازی رفت و برگشت مقابل منچستر یونایتد شکست بخورد.

منچستر یونایتد پیش از بازی آرسنال و منچستر سیتی با ده امتیاز اختلاف نسبت به تیم دوم، بدون دردسر در صدر قرار گرفت ولی این اختلاف ده امتیازی تنها چند ساعت دوام داشت.

آرسنال صفر- منچستر سیتی دو

آرسنال منچستر سیتی

منچستر سیتی با پیروزی مقابل آرسنال فاصله هفت امتیازی خود را با منچستریونایتد حفظ کرد. توپچی‌های شمال لندن با اخراج لورن کوشیلنی در دقیقه ۱۰ بازی،با یک بازیکن کمتر مجبور به ادامه بازی شدند.

مدافع فرانسوی آرسنال در صحنه‌ای که منجر به اخراج او از بازی شد، با دو دست کمر ادین ژکو مهاجم منچستر سیتی را گرفت و او را به زمین انداخت و داور هم به خاطر این خطا او را از زمین اخراج و به نفع منچستر سیتی خطای پنالتی اعلام کرد.

اما مهاجم منچستر سیتی نتوانست این پنالتی را گل کند؛ شوت ژکو، پس از برخورد با تیرک دروازه با خوش شانسی نصیب دروازبان آرسنال شد تا نتیجه بدون گل دنبال شود.

اما انتظار تیم میهمان برای گلزنی چند دقیقه بیشتر طول نکشید، بازیکنان منچستر سیتی روی یک ضربه شروع مجدد، از غفلت مدافعان آرسنال استفاده کردند و جیمز میلنر با شوتی محکم در دقیقه ۲۱نتیجه را یک بر صفر به سود منچستر سیتی کرد.

ادین ژکو که نتوانسته بود پنالتی را گل کند در دقیقه ۳۲ بازی و پس از دفع ناقص ویچک شزنی دروازبان آرسنال، گل دوم منچستر سیتی را به ثمر رساند.

در نیمه دوم آرسنال با وجود ده نفره بودن، بازی بهتری از منچستر سیتی انجام داد و تئو ولکات مهاجم پیشانی خط حمله آرسنال برخلاف بازی‌های قبلی‌اش، نتوانست در برابر مدافعان روز موفقی داشته باشد.

وینسنت کمپانی مدافع منچستر سیتی پس از تکل روی پای جک ویلشایر کارت قرمز گرفت تا از دقیقه ۷۵ به بعد دو تیم با ده نفر بازی را ادامه دهند.

آرسنال با وجود ده نفره شدن منچستر سیتی نتوانست تغییری در نتیجه دو بر صفر دهد تا پس از این شکست فاصله اش با تیم چهارم یعنی تاتنهام به شش امتیاز برسد.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.