برگزاری مجمع کمیته ملی المپیک در بهمن ماه

به روز شده:  14:52 گرينويچ - دوشنبه 14 ژانويه 2013 - 25 دی 1391
بهرام افشار زاده

بهرام افشار زاده، دبیر کمیته ملی المپیک گفته مجمع کمیته المپیک تا آخر بهمن برگزار خواهد شد

به گفته بهرام افشار زاده دبیر کمیته المپیک ایران مجمع این کمیته تا آخر بهمن برگزار می شود. او همچنین درباره اساسنامه کمیته گفته است:" بعد از سه ماه اساسنامه به تصویب رسید که امروز یا فردا به کمیته بین المللی المپیک ارسال خواهد شد."

موضوع اصلاح اساسنامه کمیته ملی المپیک محل اختلاف وزارت ورزش ایران و کمیته ملی المپیک بوده است.

کمیته بین المللی المپیک(IOC) از پیش از بازی‌های تابستانی لندن، خواستار اصلاح در اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی و تغییر در اساسنامه کمیته ملی المپیک شده بود.

دبیر کمیته ملی المپیک گفته تغییرات در اساسنامه با وزارت ورزش هماهنگ شده و مشکلی از سمت دولت وجود ندارد: "تقریبا تغییرات اساسنامه کم است و با توجه به این که معمولا مطالب را با دکتر سجادی(معاون وزیر ورزش) هماهنگ می‌کردیم، نقطه ابهامی برای آقای عباسی (وزیر ورزش) وجود نخواهد داشت و یا مطلب خاصی نبوده که مورد تایید ایشان قرار نگیرد، البته در مورد موضوعات زیادی صحبت کردیم و به توافق دو طرفه رسیدیم و نیازی نیست که من راجع به آنها صحبت کنم"

اختلاف کمیته بین المللی المپیک و وزارت ورزش ایران بر سر دخالت نهاد‌های دولتی در ورزش است. در اساسنامه‌های فعلی، وزیر ورزش ایران امکان عزل روسای فدراسیون‌ها را دارد. البته این مورد یکی از اشکالات IOC به اساسنامه‌های فدراسیون‌های ورزشی ایران است.

بهرام افشار زاده درباره بحث دخالت دولت که یکی از دلایل اصلی اصلاح اساسنامه بوده گفته:" این اساسنامه کاملا آزاد وبنابر قانون IOC و منشور المپیک نوشته شده است"

چندی پیش هم محمد علی آبادی رئیس کمیته ملی المپیک ایران در مورد اصلاح اساسنامه‌های فدراسیون‌ها گفته بود:"اصلاح اساسنامه‌ها با وزارت ورزش و جوانان است و ما باید آن را تایید کنیم. وزارتخانه باید کارش را انجام دهد. البته من دیدم که وزیر به همه فدراسیون‌ها نامه زده که هر چه سریع‌تر اساسنامه‌هایشان را اصلاح کنند، اساسنامه باید به تایید IOC و OCA(شورای المپیک آسیا) و فدراسیون جهانی و کمیته ملی المپیک برسد. اگر این مراحل طی شود، انتخابات فدراسیون‌ها برگزار خواهد شد."

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.