علاقه‌مندی سرمربی سابق بارسلونا به مربی‌گری در انگلستان

به روز شده:  16:03 گرينويچ - چهارشنبه 16 ژانويه 2013 - 27 دی 1391
پپ گوادریولا

پپ گواردیولا سرمربی سابق بارسلونا برای مربیگری در فوتبال انگلستان ابراز تمایل کرده است.

پپ گواردیولا سرمربی سابق بارسلونا برای اولین بار از علاقه‌اش به "چالش" سرمربی گری در باشگاههای انگلیسی خبر داد.

گواردیولا که در مدت چهارسال مربیگری‌اش در بارسلونا به ۱۴ عنوان قهرمانی دست یافت، پس از یکسال کناره گیری خودخواسته از فوتبال، به دنبال فرصت شغلی تازه‌ای است.

این مربی ۴۱ ساله گفته است:"در مقام بازیکن من نتوانستم رویای بازی در انگلستان را به واقعیت تبدیل کنم، اما امیدوارم در آینده بتوانم در فوتبال انگلستان به‌عنوان سرمربی کار کنم."

این اظهار نظر سرمربی پیشین بارسلونا، چراغ سبزی برای باشگاه‌های منچستر سیتی، چلسی و منچستریونایتد است که وضعیت او را از نزدیک دنبال می‌کنند.

صحبت‌های گواردیولا در حالی مطرح می‌شود که ژوزه مورینیو سرمربی رئال مادرید هم، چند روز پیش از تمایلش برای بازگشت به فوتبال انگلستان پس از پایان قراردادش با رئال مادرید خبر داده بود.

گواردیولا درباره فوتبال انگلستان گفته است: " بازی کردن در فوتبال انگلستان تجربه‌ای منحصر به فرد است. من می خواهم حس تماشاگران، فضای بازی، رسانه و شیوه بازی بازیکنان را تجربه کنم. به نظر من فوتبال انگلستان خاص است، و این به دلیل فضا و هواداران زیاد آن است"

او درباره طرفداران فوتبال در انگلستان گفته است:" حمایت از تیم میزبان در این فوتبال بی‌نظیر است. در ایتالیا، هواداران تا زمانی که تیم خوب بازی می کند، تیم را حمایت می‌کنند ولی اگر بازنده باشید ممکن شما را بکشند! اما در انگلستان حمایت طرفداران چه در باخت و چه در شکست، من را همواره غافلگیر کرده است."

"برای همین است که امیدوارم بتوانم فرصت و شانس مربیگری در این فوتبال پیدا کنم."

گواردیولا پس از کناره گیری از سرمربی گری بارسلونا به نیویورک رفت و در حال حاضر به همراه خانواده اش در این شهر زندگی می‌کند.

او پیش از این در مراسم توپ طلای فیفا اعلام کرده بود که برای فصل ۱۴-۲۰۱۳ به دنیای مربیگری باز خواهد گشت.

در هفته‌های گذشته خبرهایی در مورد علاقه مندی دو باشگاه بایرن مونیخ و آث میلان برای به خدمت گرفتن این مربی اسپانیایی در رسانه‌ها منتشر شد.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.