بازگشت استقلال به صدر جدول پیش از داربی تهران

به روز شده:  20:50 گرينويچ - شنبه 19 ژانويه 2013 - 30 دی 1391
بازی ملوان‌انزلی و استقلال تهران

دو تیم استقلال و ملوان نتوانستند از موقعیت‌های ایجاد شده استفاده کنند

در چارچوب رقابت‌های لیگ خلیج فارس، امروز شنبه ۳۰ دی، دو بازی به انجام رسید. در یکی از این بازی‌ها ملوان انزلی میزبان استقلال تهران بود. بازی دیگر بین فولاد خوزستان و مس کرمان انجام شد.

ورزشگاه تختی بندر انزلی امروز شاهد یک بازی کم هیجان و کسل کننده بود.

رقابت بین استقلال تهران و ملوان انزلی با نتیجه مساوی بدون گل به پایان رسید.

ملوان که از امتیاز میزبانی برخوردار بود توانست بازی بهتری را ارائه دهد و فرصت‌های بیشتری را در زمین استقلال به دست آورد که با عکس‌العمل‌های به موقع مهدی رحمتی، دروازه‌بان استقلال، بی‌نتیجه ماند.

البته استقلال هم در استفاده از موقعیت‌های معدودی که در طول بازی به دست آورد ناکام ماند.

عباس رضوی، مربی اسبق استقلال، در مصاحبه با بی‌بی‌سی فارسی گفت که اگر کسی که با فوتبال ایران آشنا نیست، بازی امروز را نگاه می‌کرد نمی‌توانست تشخیص دهد که کدام تیم سابقه بهتری دارد و بازیکنان برتر میدان چه کسانی هستند.

او که بازی را "کم سرعت" و "بدون هدف" توصیف کرد در ادامه از "پاس‌های اشتباه" و "حرکات بدون توپ" که منجر به جریان "بازی فردی" در میدان شد انتقاد کرد و گفت: "نمی‌خواهم جنبه منفی بازی را ببینم ولی اگر فوتبال ایران را بچه‌ها این طور بازی کنند نتیجه به تیم ملی منتقل خواهد شد."

او در عین حال از احتمال تاثیر "ناهمواری زمین" روی کیفیت بازی دو تیم صحبت کرد.

اما امیر قلعه‌نویی، سر مربی استقلال در گفت و گو با خبر نگاران نظر متفاوتی داشته است.

او که از "سرعت بالا و ارائه بازی خوب" ابراز رضایت کرده است اعتراف کرده که ملوان بیشتر مالکت توپ را در اختیار داشته است، هرچند که بازیکنان استقلال در خلق موقعیت گل موفق‌تر عمل کرده‌اند.

آقای قلعه‌نویی با انتقاد از ایمان موسوی گفت که اگر او دقت می‌کرد و دو موقعیت خوب را در این بازی از دست نمی‌داد نتیجه بازی چیز دیگری می‌شد.

او در ادامه گفت که با تمام نفرات به میدان ملوان رفته و هبه خاطر داربی تهران سعی نکرده که با احتیاط بازی کند.

بازی دیگر امروز بین مس کرمان و فولاد خوزستان انجام شد. این بازی که به میزبانی مس کرمان انجام می‌شد با نتیجه مساوی بدون گل به آخر رسید.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.