کارلوس کی‌روش دو بازی محروم شد

به روز شده:  15:28 گرينويچ - سه شنبه 22 ژانويه 2013 - 03 بهمن 1391
کارلوس کی‌روش

کارلوس کی‌روش در بازی مقابل کره جنوبی به دلیل اعتراض به داور مسابقه از زمین اخراج شد

بر اساس رای کمیته انضباطی فیفا، کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال از همراهی تیم ملی فوتبال ایران در دو بازی محروم خواهد بود. با توجه به این تصمیم او به غیر از بازی ایران و ازبکستان در بازی آینده ایران مقابل قطر هم حق نشستن روی نیمکت تیم ملی را ندارد.

فدراسیون فوتبال برای تغییر این رای به فیفا اعتراض کرده است. حامد مومنی عضو کمیته روابط بین الملل فدراسیون فوتبال در گفتگویی درباره این حکم گفته است: "بعد از آن که کی‌روش در دقیقه ۸۰ بازی ایران و کره‌جنوبی از زمین اخراج شد تصور بر این بود که او برای بازی با ازبکستان محروم است که این هم اعمال شد. اما دو، سه روز بعد از بازی با ازبکستان بود که فیفا در نامه‌ای به فدراسیون اعلام کرد با استناد به گزارش داور مسابقه، بخاطر استفاده کی‌روش از کلمات توهین‌آمیزعلیه شماره ۱۶ کره‌جنوبی، کمیته انضباطی این مربی را دو جلسه محروم کرده است."

فدراسیون فوتبال ایران برای تغییر رای، فیلم‌ بازی ایران و کره‌جنوبی را از طریق وکیلی در سوئیس به فیفا فرستاده و به این تصمیم اعتراض کرده است.

حامد مومنی درباره این تصاویر می گوید:" در این تصاویر مشخص است هنگامی که کی‌روش کنار خط زمین ایستاده و صحنه‌ای که منجر به اخراجش می‌شود، بازیکن شماره ۱۶ کره‌جنوبی روی خط محوطه جریمه دولا شده و مشغول بستن بند کفشش است. بنابراین هیچ درگیری لفظی بین او و کی‌روش وجود نداشته است."

علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال ایران، در این باره گفته است: "این یک حکم ناعادلانه است و ما به آن اعتراض کردیم. فدراسیون فوتبال وکیل مجربی گرفته و اعتقاد دارد این حکم ناحق باید کاهش یابد. ما به این موضوع بسیار امیدواریم و وکیل فدراسیون هم به ما امید زیادی داده است. مردم هم مطمئن باشند فدراسیون تمام تلاش خود را برای کاهش این محرومیت خواهد داشت."

با توجه به اعتراض ایران به رای صادره، قرار است کمیته انضباطی فیفا تا دو هفته دیگر نتیجه نهایی را اعلام می کند. ایران در چارچوب مسابقات مقدماتی جام جهانی برزیل، ۱۴ خرداد سال آینده(۱۳۹۲) در قطر با تیم ملی این کشور بازی خواهد کرد.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.