پلاتینی: تبانی مهمترین تهدید فوتبال است

به روز شده:  18:24 گرينويچ - سه شنبه 22 ژانويه 2013 - 03 بهمن 1391
میشل پلاتینی

میشل پلاتینی مهمترین تهدید آینده فوتبال را تبانی دانست.

میشل پلاتینی، رئیس اتحادیه فوتبال اروپا گفته که بزرگترین تهدید برای فوتبال تبانی است. او همچنین حرکت کوین پرینس بوئاتنگ بازیکن آث میلان را در خروج از زمین برای اعتراض به توهین نژادپرستانه ستایش کرد.

پلاتینی ۵۷ ساله در گفتگو با رادیوی فرانسوی آر تی ال گفته است:" اگر فردا ما به تماشای مسابقه ای برویم که نتیجه اش از پیش مشخص است، آن روز فوتبال مرده است."

"نژاد پرستی و خشونت نه تنها فوتبال بلکه کل جامعه را تحت تاثیر قرار می دهد. ما به شدت نگران مسئله تبانی هستیم. این برای من باعث شرمساری است"

میشل پلاتینی در ماه ژوئن گفته بود اگر بازیکنی به خاطر توهین نژادپرستانه زمین فوتبال را ترک کند، با کارت زرد یا قرمز جریمه خواهد شد.

ولی او به بازیکن غنایی آث میلان که به خاطر توهین نژادپرستانه زمین بازی را ترک کرد، تبریک گفت:" این حرکت عالی بود، من این حرکت را خیلی دوست داشتم، من حتی با مسوولان باشگاه آث میلان تماس گرفتم و به آنها تیریک گفتم."

پیش از این سپ بلاتر رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال فیفا گفته بود که تیم‌ها در صورتی که در خصوص مسایل نژاد پرستانه گناهکار شناخته شوند با کسر امتیاز و حتی سقوط روبرو خواهند شد. پلاتینی هم گفته یوفا از هم اکنون قوانینی را در مورد نژاد پرستی در زمین فوتبال به اجرا گذاشته است.

" اگر شعار نژاد پرستانه ای در زمان بازی شنیده شود، از طریق بلندگو از تماشاگران خواسته می‌شود که به شعارهای خود پایان دهند وگرنه بازی متوقف خواهد شد. اگر این شعارها ادامه پیدا کند بازی برای دو دقیقه متوقف خواهد شد و دوباره به آنها در مورد توقف بازی هشدار داده می شود و برای بار سوم اگر این حرکت ادامه پیدا کرد، داور می تواند بازی را بطور کامل متوقف کند چرا که او همه کاره زمین فوتبال است."

پلاتینی رئیس اتحادیه فوتبال اروپا که شش سال است که در این سمت قرار دارد، گفته این اتحادیه برای تغییر زمان جام جهانی قطر در سال ۲۰۲۰ "خواهد جنگید."

در حال حاضر بسیاری از تیم‌ها و بازیکنان نگران بازی در تابستان داغ قطر هستند. پلاتینی در این باره گفت:"ما باید در بهترین زمان ممکن جام جهانی را برگزار کنیم."

"دمای هوا در تابستان قطر به بیش از ۵۰ درجه می‌رسد. اگر ما تاریخ این جام جهانی را تغییر ندهیم کشورهای کمی از این جام جهانی استقبال خواهند کرد."

پلاتینی بار دیگر نظرش درباره استفاده از تکنولوژی در فوتبال را تکرار کرد و گفت ترجیح می دهد پولی را که قرار است در این حوزه سرمایه گذاری شود در کشورهایی نیازمند سرمایه گذاری کند.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.