روزی که تیم دسته چهارمی تاریخ ساز شد

به روز شده:  18:36 گرينويچ - چهارشنبه 23 ژانويه 2013 - 04 بهمن 1391
برفورد

هواداران برفورد بعد پیروزی در مجموع دو بازی رفت و برگشت مقابل آستون ویلا سر از پا نمی‌شناسند

بردفورد سیتی با پیروزی تاریخی مقابل آستون ویلا در نیمه نهایی جام اتحادیه انگلستان در مجموع دو دیدار رفت و برگشت اولین تیم دسته چهارمی در پنجاه سال گذشته است که به دیدار پایانی این جام راه می یابد.

این پیروزی و راهیابی به بازی پایانی در ورزشگاه ویمبلی به گفته مارک لوان، رئیس هئیت مدیره بردفورد ارزشی یک میلیون پوندی برای این باشگاه دارد و فرصتی استثنایی هم برای باشگاه و هم برای حامیان مالی آن است.

این باشگاه که در لیگ دوم (دسته چهارم) انگلستان بازی می کند در دیدار پایانی باید با سوانزی یا چلسی روبرو شود.

تیم تاریخ ساز

آقای لوان درباره پیروزی بردفورد گفته است:"من هنوز درست نفهمیدم چه اتفاقی افتاده است."

تقسیم بندی لیگ‌های باشگاهی انگلستان

  • لیگ برتر ۲۰ تیم
  • لیگ قهرمانی ۲۴ تیم
  • لیگ یک ۲۴ تیم
  • لیگ دو ۲۴ تیم

"فکر می کنم مدتی زمان می برد تا مردم بزرگی این اتفاق را درک کنند. این بازیکنان تاریخ ساز هستند."

بردفورد که تا قبل از صعود به مراحل پایانی جام اتحادیه با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کرد، امیدوار است که صعود به فینال کلید حل مشکلات مالی اش باشد.

مارک لوان در این باره می‌گوید:"امیدوارم که بعضی از شرکت‌های تجاری بعد از این موفقیت با تماس بگیرند و از تیم حمایت مالی کنند."

بردفورد که از سال ۲۰۰۲ دوبار در خطر ورشکستگی قرار داشته، در این فصل با توجه به تلاش‌های این تیم برای صعود به لیگ یک باشگاه‌های انگلستان انتظار می رود ۶۰۰ هزار پوند هزینه‌های جاری داشته باشد.

درآمد حاصل از صعود به مرحله یک چهارم نهایی و نیمه نهایی جام اتحادیه انگلستان که بیش از یک میلیون و سیصد هزار پونده بوده، هزینه‌های جاری را باشگاه را کاملا پوشش داده است.

این برای اولین بار از سال ۱۹۱۱ است که بردفورد به فینال یک جام معتبر راه پیدا می کند.

افزایش انگیزه

بردفورد برای دومین بار در تاریخ اش در ورزشگاه ویمبلی بازی خواهد کرد، آنها اولین بار در سال ۱۹۹۶ و در بازی پلی آف برای صعود به لیگ یک در این ورزشگاه به میدان رفتند و با پیروزی بر ناتس کانتی به لیگ یک(دسته سوم) صعودکردند.

دیو بالدوین، مدیرعامل بردفورد پس از پیروزی مقابل آرسنال و راهیابی به نیمه نهایی جام اتحادیه آینده اقتصادی باشگاه را تضمین شده دانسته بود: " پخش تلویزیونی دو مسابقه ما در این رقابت‌ها، باعث سود یک میلیون پوندی باشگاه شد."

این پیروزی نه تنها برای باشگاه بردفورد که برای این شهر کوچک در شمال انگلستان هم رخدادی بزرگ است، دیل اسمیت شهردار برفورد می گوید:" این واقعا عالی است، این اتفاق باعث جاری شدن خون جدیدی در رگ‌های شهر و بهانه‌ای برای شادی همگانی شده است."

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.