جوکوویچ و آزارنکا به فینال ملبورن رسیدند، شاراپووا حذف شد

به روز شده:  13:02 گرينويچ - پنج شنبه 24 ژانويه 2013 - 05 بهمن 1391

نواک جوکوویچ، مدافع عنوان قهرمانی اوپن استرالیا، با پیروزی در مقابل داوید فرر با به مرحله نهایی این دور از رقابت ها صعود کرد.

مرد اول تنیس جهان در ظرف یک ساعت و ۲۹ دقیقه و با نتایج ۱-۶ ۲-۶ ۲-۶ موفق شد این تنیس باز اسپانیایی را شکست دهد.

این در حالی است که سال گذشته در مرحله نیمه نهایی، جوکوویچ حدود پنج ساعت در میدان تلاش کرد تا بتواند اندی ماری را شکست دهد.

جوکوویچ در سال ۲۰۱۲ برای سومین بار عنوان قهرمانی اوپن استرالیا را کسب کرد و به نظر می رسد که امسال قصد دارد برای چهارمین بار قهرمان شود.

در آن صورت از زمان برگزاری مسابقات اوپن استرالیا در ۱۹۶۸، جوکوویچ اولین مردی خواهد بود که برای سومین بار پیاپی قهرماناین تورنمنت شده است.

این تنیس باز صرب حال فرصت دارد تا مسابقه فینال که روز یکشنبه برگزار می شود، استراحت کند. دومین دیدار نیمه نهایی فردا، جمعه ۲۵ ژانویه بین اندی ماری و راجر فدرر برگزار خواهد شد.

زنان

آزارنکا به مدت ده دقیقه وقت استراحت گرفت

ویکتوریا آزارنکا تنیس باز بلاروس و نفر شماره یک زنان جهان نیز امروز، پنجشنبه با پیروزی بر اسلون استیونز تنیس باز جوان آمریکایی به فینال اوپن استرالیا راه یافت.

آزارنکا که مدافع عنوان قهرمانی، با وجود مصدومیت از ناحیه مچ پا و با آنکه به دلیل استرس زمین را به مدت ۱۰ دقیقه ترک کرد، توانست در دو ست پیاپی و با نتایج ۴-۶ و ۱۴-۶ استیونز را شکست دهد.

او اذعان کرد که فشار عصبی و دمای ۴۰ درجه هوا نزدیک بود او را از پای درآورد.

این بازی که در ورزشگاه ملبورن پارک برگزار شد یک ساعت و چهل و یک دقیقه طول کشید.

در بازی دیگر نیمه نهایی ماریا شاراپووا، نفر دوم رده بندی جهانی مغلوب لی نا از چین شد. لی توانست شاراپووا را در دو ست پیاپی با نتیجه مشابه 6 بر 2 شکست دهد و برای دومین بار به فینال این مسابقات راه یابد. لی تنها تنیس بازی آسیایی است که موفق به قهرمانی در یک گراند اسلم شده است.

آزارنکا در فینال در مقابل لی نا از چین قرار می گیرد و در صورت پیروزی بر او، جایگاه نخست خود در میان تنیس بازان زن جهان را حفظ خواهد کرد.

آزارنکا سال پیش موفق شد با شکست ماریا شاراپووا در مرحله نهایی، عنوان قهرمانی اوپن استرالیا را کسب کند.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.