استقلال و پرسپولیس در آستانه داربی ۷۶

به روز شده:  15:52 گرينويچ - پنج شنبه 24 ژانويه 2013 - 05 بهمن 1391

در آستانه برگزاری هفتاد و ششمین داربی بزرگ تهران، سر مربیان و کاپیتان های دو تیم استقلال و پرسپولیس از وضعیت تیم های خود و امیدهایشان برای مسابقه روز جمعه می گویند.

امیر قلعه‌نویی، سرمربی استقلال ضمن تاکید بر حساسیت‌ بازی فردا گفت که این بازی ربطی به جایگاه تیم‌ها در جدول ندارد و هر تیمی که بتواند آرامش و تمرکز بیشتری داشته باشد می‌تواند در این دیدار برنده باشد. در حال حاضر استقلال در رده دوم و پرسپولیس در رده دهم لیگ برتر جای دارند.

قلعه‌نویی در ادامه با تمجید از تیمش گفت:"استقلال بازیکنان بزرگی دارد که عده‌ای از آنها تجربه بازی در داربی هم دارند. از سویی دیگر ما تیم اول جدول هستیم و باید طوری باشیم که جایگاهمان را حفظ کنیم. با دیدن بازی‌های پرسپولیس در مقابل داماش و نفت و آنالیز آن دو بازی نقاط ضعف و قوت این تیم را متوجه شده‌ایم. هر تیمی که موفق شود میانه‌ میدان را تصاحب کند، احتمالا به هدفش نزدیک‌تر می‌شود و شانس بالاتری خواهد داشت."

سرمربی استقلال در ادامه افزود: "با آمدن مجتبی جباری میانه زمین ما بهتر شده و تیم ما در نیم فصل تیم بهتری شده است چرا که توانسته‌ایم نقاط ضعف خود را پوشش دهیم."

مجتبی جباری، کاپیتان استقلال در نشست خبری پیش از بازی با پرسپولیس ضمن تایید این مسئله گفت: "ما در تمرینات خوب بودیم. تمام بازیکنان انگیزه لازم را دارند چون هدف ما قهرمانی است، فردا هم یکی از بازی‌هایی است که برای رسیدن به قهرمانی باید آن را رد کنیم. ما در درجه اول می‌خواهیم بازی خوبی انجام دهیم."

کاپیتان استقلال که گفته "خیالش از بابت گل نخوردن راحت" است، افزود: "پرسپولیس هم تیم خوبی شده و ما هم روند روبه رشدی داشته‌ایم. امیدوارم بازی کیفیت لازم را داشته باشد و ما سه امتیاز را بگیریم."

جباری همچنین در پاسخ به پرسشی که آیا درباره بازی فردا جنگ بین هافبک‌ها وجود خواهد داشت، گفت: "به اعتقادم خط میانی دو تیم واقعا خوب است ولی نقطه قوت ما، خط دفاعی و دروازه‌بان ما خواهد بود. خیال ما از بابت گل نخوردن راحت است. البته هر سه خط استقلال واقعا خوب است و من دوست دارم از خط دفاعی‌مان تشکر کنم که به عنوان مثال در بازی با ملوان که شرایط ما خوب نبود اما به خاطر دفاع و دروازه‌بان‌مان توانستیم گل نخوریم."

از سوی دیگر یحیی گل محمدی، سرمربی تیم پرسپولیس ضمن اعلام آنکه علی کریمی در لیست ۱۸ نفره این تیم قرار ندارد، گفت که بابت این مسئله نگران است. اما گفت که جایگزین ها با انگیزه بالایی بازی خواهند کرد.

او در باره بازی روز جمعه گفت: "هر تیمی این هیجان‌ها را کنترل کند و با آرامش به زمین برود پیروز خواهد شد."

سرمربی پرسپولیس همچنین در پاسخ به این سوال که آیا در بازی فردا به فکر مساوی خواهد بود یا نه، گفت: "برای این که تیمی موفق باشد ابتدا نباید گل بخورد. یکی از وظایف خط دفاعی و دروازه‌ بان ما هم این است که گلی دریافت نشود. ما برای گل نخوردن می‌رویم و می‌خواهیم با استفاده از موقعیت‌ها برنده شویم .

البته به نظر می رسد مهدی مهدوی‌کیا کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس انگیزه دیگری برای پیروزی در مسابقه فردا دارد. او گفت: "این باید آخرین داربی من باشد." و از این رو می خواهد "با سربلندی" از بازی بیرون آید.

مهدوی کیا که پیش از بازی در باشگاه های آلمانی در پرسپولیس حضور داشت تا کنون در هیچکدام از داربی ها، بازنده به رختکن نرفته است.

او افزود: "مصدومیت من برطرف شده و از دو روز قبل با تیم تمرین کرده‌ام. می‌توانم دربازی فردا حضور داشته باشم."

هفتاد و ششمین داربی روز جمعه از ساعت سه بعد از ظهر به وقت ایران در ورزشگاه آزادی تهران آغاز می شود.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.