ماری فدرر را شکست داد و به فینال ملبورن رسید

به روز شده:  14:21 گرينويچ - جمعه 25 ژانويه 2013 - 06 بهمن 1391

این سومین بار است که اندی ماری به فینال اوپن استرالیا می رسد

اندی ماری، نفر شماره سه رده بندی جهانی موفق شد در بازی نیمه نهایی برابر راجر فدرر پیروز شود و به این ترتیب برای سومین بار به مرحله نهایی مسابقات اوپن استرالیا راه یابد. این نخستین بار بود که ماری در یک گراند اسلم فدرر را شکست می داد.

در مجموع این ششمین بار است که ماری به مرحله فینال گرند اسلم رسیده است.

این تنیس باز بریتانیایی در سه ست با نتیجه ۲-۶ ۳-۶ و ۴-۶ پیروز شد و در دو ست دیگر که هر دو به تای برک کشید از فدرر شکست خورد و در مجموع با نتیجه سه بر دو راهی فینال شد.

ماری روز یکشنبه در مسابقه فینال برابر نواک جوکوویچ، مرد شماره یک تنیس قرار می گیرد.

دیدار ماری - فدرر چهار ساعت به طول انجامید.

دو روز پیش در یک چهارم نهایی فدرر در ۳ بر ۲ جو ویلفرد سونگا از فرانسه را شکست داده بود اما این بار مغلوب ماری شد.

جالب اینجاست که سال گذشته در مرحله نیمه نهایی، بازی ماری و جوکوویچ حدود پنج ساعت طول کشید که نهایتا جوکوویچ پیروز میدان بود. حال که این دو قرار است در مرحله نهایی مقابل یکدیگر قرار گیرند، بدون شک بازی نفس گیری ارائه خواهند داد.

این دو یک بار دیگر سال گذشته در فینال جام آزاد آمریکا مقابل هم قرار گرفتند که در آن تورنمنت ماری با پیروزی بر حریف صرب خود برای نخستین بار قهرمان یک گراند اسلم شد.

روز گذشته نواک جوکوویچ، مرد شماره یک جهان و مدافع عنوان قهرمانی اوپن استرالیا، با پیروزی در مقابل داوید فرر با به مرحله نهایی این دور از رقابت ها صعود کرد.

در بخش زنان نیز این ویکتوریا آزارنکا تنیس باز بلاروس و نفر شماره یک زنان جهان بود که با پیروزی بر اسلون استیونز تنیس باز جوان آمریکایی به فینال اوپن استرالیا راه یافت.

آزارنکا در فینال در مقابل لی نا از چین قرار می گیرد که در نیمه نهایی ماریا شاراپووا را شکست داده بود.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.