زاها به منچستر یونایتد پیوست

به روز شده:  12:57 گرينويچ - جمعه 25 ژانويه 2013 - 06 بهمن 1391

زاها از 12 سالگی به کریستال پالاس پیوست

ویلفرد زاها می گوید که از انتقال خود به منچستر یونایتد خوشحال است، اما در عین حال تاکید کرده است که هدفش رساندن کریستال پالاس به لیگ برتر انگلستان است.

این بازیکن ۲۰ ساله با قراردادی به مدت پنج سال و نیم موافقت کرده است اما تا تابستان ۲۰۱۳ به طور قرضی برای کریستال پالاس بازی خواهد کرد.

زاها در این باره گفت: "من از پیوستن به منچستر یونایتد واقعا خوشحالم اما باید طی پنج ماه آینده تنها روی مسئله صعود کریستال پالاس تمرکز کنم."

منچستر یونایتد قرار است ۱۵ میلیون باید بابت این انتقال بپردازد که ۱۰ میلیون پوند را هنگام عقد قرارداد می پردازد.

دو باشگاه کریستال پالاس و منچستر یونایتد صبح امروز، جمعه ۲۵ ژانویه، اعلام کردند که برای انتقال زاها به توافق رسیده اند اما مراحل نهایی قرارداد تا هفته آینده انجام خواهد شد.

ویلفرد زاها ظرف ساعات آینده در منچستر تحت معاینه پزشکی قرار خواهد گرفت.

سر الکس فرگوسن، سرمربی منچستر یونایتد گفته است که ما به جذب بازیکنان قدرتمند علاقه مند هستیم.

او در ادامه گفت: "ما این بازیکنان را پرورش می دهیم و این مسئله بارها ثابت شده است. امیدوارم که این پسر از حضورش در منچستر لذت ببرد."

زاها از ۱۲ سالگی به کریستال پالاس پیوست و امکان دارد در ماه فوریه در تیم ملی انگلستان در برابر برزیل قرار گیرد که دومین بازی ملی او خواهد بود.

او از سال ۲۰۱۰ ، زمانی که به تیم بزرگسالان کریستال پالاس پیوست، خوش درخشیده است. زاها ۱۵ گل در مجموع ۱۲۴ بازی به ثمر رسانده است و سال گذشته عنوان بهترین بازیکن جوان لیگ فوتبال را دریافت کرد.

زاها ضمن تمجید از کریستال پالاس گفت: "من بیش از ۱۰ سال است که در کریستال پالاس بوده ام. من همیشه از عاشقان این باشگاه باقی خواهم ماند و می خواهم کاری کنم که به لیگ برتر راه یابد، به ویژه برای هوادارانی که همیشه به من خوبی کرده اند."

کریستال پالاس در حال حاضر با دو امتیاز کمتر از لستر (که در رده دوم قرار دارد)، در رده چهارم لیگ قهرمانی انگلستان (رده دوم بعد از لیگ برتر) است. دو تیم نخست لیگ قهرمانی مستقیما به لیگ برتر راه می یابند.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.