استقلال و پرسپولیس دوباره مساوی کردند

به روز شده:  17:39 گرينويچ - جمعه 25 ژانويه 2013 - 06 بهمن 1391
استقلال و پرسپولیس

پرسپولیس در نیمه دوم، بازی بهتری از استقلال به نمایش گذاشت، آنها چند فرصت خوب گلزنی داشتند

در مهمترین بازی هفته بیست و سوم لیگ برتر ایران، دو تیم استقلال و پرسپولیس در ورزشگاه مملو از تماشاگر به تساوی بدون گل رضایت دادند تا هفتاد و ششمین دربی این دو تیم، مانند بازی قبل در این فصل، بدون برنده پایان یابد.

هفتاد و ششمین دربی استقلال و پرسپولیس در شرایط ایده آل دو تیم برگزار شد. استقلال که تا پیش از این بازی با یک بازی کمتر در رتبه دوم جدول رده بندی قرار داشت و یک تساوی هم می توانست این تیم را صدرنشین لیگ برتر کند.

در سوی دیگر پرسپولیس که در نیم فصل دوم بازی‌های خوبی را به نمایش گذاشته است و با تغییر سرمربی خود توانسته بود در چهار بازی گذشته در لیگ ۲ تساوی و ۲ پیروزی را کسب کند.

هواداران هر دو تیم با توجه به آمادگی هر دو تیم انتظار نتیجه به غیر از تساوی بدون گل را داشتند.

نیمه اول بازی را استقلال با ترکیبی تهاجمی آغاز کرد، ولی سعی می کرد جانب احتیاط را نگه دارد . در طرف دیگر بازیکنان یحیی گل محمدی هم به حرکات سرعتی غلامرضا رضایی امید داشتند، به دلیل ترس و احتیاط نتوانستند بازی خوبی را به نمایش بگذارند.

نیمه اول بدون اتفاق خاصی با احتیاط کامل دو تیم بدون گل پایان یافت تا تماشاگران به نیمه دوم چشم داشته باشند.

پرسپولیسی‌ها از همان آغاز نیمه دوم بازی را تهاجمی آغاز کردند، غلامرضا رضایی در همان ابتدا با شوتی سنگین دروازه استقلال را هدف گرفت ولی توپ وارد دروازه نشد.

در ادامه سرخ پوشان با چند حمله خطرناک دیگر روی دروازه استقلال نشان دادند که نسبت به آبی پوشان انگیزه بیشتری برای گرفتن سه امتیاز بازی دارند.

پس ازحملات هوایی پرسپولیس و چند موقعیت خطرناک، امیر قلعه نویی حنیف عمران زاده را به زمین فرستاد.

استقلال با این تعویض نشان داد که به نتیجه مساوی با پرسپولیس راضی است و در مقابل پرسپولیس با آوردن عادل کلاه کج و هادی نوروزی سعی داشت روند تهاجمی‌اش را حفظ کند.

استقلال هم با آوردن فرهاد مجیدی یک موقعیت خطرناک روی اشتباه نیلسون دروازه بان پرسپولیس بوجود آورد. حملات پرسپولیس در دقایق پایانی ادامه پیدا کرد ولی نتیجه ای برای این تیم نداشت.

داور بازی در پایان دقیقه ۹۳ سوت پایان را به صدا در آورد تا دربی استقلال و پرسپولیس برای بار دوم در این فصل بدون گل مساوی شود.

امیر قلعه نویی پس از این بازی گفت:"برای ما این تساوی خوب بود. هم یک امتیاز گرفتیم ، هم گل نخوردیم و همه به صدر جدول صعود کردیم. با این حال می توانستیم برنده این بازی باشیم. ما در این دیدار از همه ابزار هجومی مان استفاده کردیم و بازیکنانی را داشتیم برای رسیدن به پیروزی راهی زمین کردیم اما به گل نرسیدیم. با این حال اعتقاد دارم که پرسپولیس هم ایجاد موقعیت نکرد."

در مقابل یحیی گل محمدی با دفاع از بازی تیم پرسپولیس گفت:"بازی را خوب شروع و تمام کردیم. اکثر بازی در طول ۹۰ دقیقه تحت اختیار ما بود و اگر کمی در ضربات آخرمان دقت می کردیم می توانستیم به گل دست یابیم و برنده از میدان خارج شویم."

استقلال تهران با این تساوی و با یک امتیاز بیشتر نسبت به تراکتورسازی به صدر جدول لیگ برتر باز می‌گردد و پرسپولیس با سی امتیاز با یک پله سقوط، یازدهم شد.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.