نواک جوکویچ قهرمان اوپن استرالیا شد

به روز شده:  17:12 گرينويچ - 27 ژانويه 2013 - 08 بهمن 1391
نواک جوکویچ

نواک جوکویچ برای سومین سال پیاپی قهرمان مسابقات تنیس اوپن استرالیا شد

نواک جوکویچ شماره یک تنیس مردان، سه بر یک مقابل اندی ماری تنیس باز شماره سه جهان به پیروزی رسید و برای چهارمین بار قهرمان اوپن استرالیا شد.

تنیس باز ۲۵ ساله صرب در مدت سه ساعت و چهل دقیقه حریف اسکاتلندی خود را در سه ست و با نتایج ۷-۶، ۶-۷ ، ۳-۶ و ۲-۶ شکست داد.

در ست اول دو تنیس باز پا به پای هم پیش رفتند اما ماری در تای بریک برنده شد.

در ست دوم باز هم کار به تای بریک کشید اما جوکویچ عقب ماندگی خود را جبران کرد و مسابقه یک بر یک شد. ماری در این ست مجبور شد به خاطر رسیدگی به تاول پایش، بازی را متوقف کند.

در دو ست بعدی جوکویچ کنترل مسابقه را در دست گرفت و به ماری اجازه خودنمایی نداد. به این ترتیب جوکویچ انتقام فینال اپن آمریکا را که به ماری باخته بود گرفت.

این ششمین قهرمانی جوکویچ در گرند اسلم بود. او اولین تنیس بازی است که در ۴۶ سال گذشته توانسته سه بار پشت سر هم قهرمان اوپن استرالیا شود.

اندی ماری پس از باخت مقابل جوکویچ گفت:" در ست دوم خوب بازی کردم، چند فرصت‌ مناسب داشتم اما نتوانستم از آنها استفاده کنم" او در حالی که به تاول پایش اشاره کرد گفت:" زمانی که می دویدم پایم درد می گرفت ولی این تاثیری بر روی نتیجه نداشت"

نواک جوکویج هم پس از قهرمانی برای سومین بار در مسابقات تنیس استرالیا گفت:" حس بی نظیری از قهرمانی دوباره در این مسابقات دارم، بدون شک این گرند اسلم ِ محبوب من است چون در آن بیش از سایر گرند اسلم ها موفق بودم."

دیروز در مسابقات زنان، ویکتوریا آزارنکا تنیس باز بلاروس با غلبه بر لی نا از چین قهرمان شد.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.