کوتینیو به لیورپول پیوست

به روز شده:  19:14 گرينويچ - چهارشنبه 30 ژانويه 2013 - 11 بهمن 1391

در حالی که فرصت نقل و انتقالات بازیکنان فوتبال در باشگاه های اروپایی تا فردا، پنجشنبه ۳۱ ژانویه به پایان می رسد، فیلیپ کوتینیو یکی دیگر از بازیکنانی است که در لحظات باقیمانده از اینتر میلان با قراردادی به ارزش ۸.۵ میلیون پوند به لیورپول پیوسته است.

این بازیکن ۲۰ ساله برزیلی که روز سه شنبه ۲۹ ژانویه اجازه کار در بریتانیا دریافت کرد، در وبسایت رسمی باشگاه لیورپول نوشته است که از این انتقال بسیار خوشحال است.

او در ادامه نوشته است: "این قدم بزرگی در زندگی حرفه ای من است. لیورپول باشگاه بزرگی است و بازیکنان قدرتمندی دارد. ما همیشه در برزیل درباره تاریخ این باشگاه می شنیدیم. من می دانم که آنها هم به من و بازی من ایمان دارند."

البته هزینه جذب دانیل استوریج، مهاجم چلسی که در اوایل ماه ژانویه به لیورپول پیوست بیشتر از ارزش قرارداد کوتینیو است.

کوتینیو در زمانی که تنها ۱۶ سالش بود با قراردادی به ارزش ۴ میلیون یورو به اینترمیلان پیوست.

اما از آنجایی که در ایتالیا، بازیکنان خارجی تا ۱۸ سالگی اجازه ندارند به طور حرفه ای فوتبال بازی کنند، به تیم سابقش، واسکو دا گاما در برزیل قرض داده شد. هرچند زمانی که به ایتالیا برگشت موفق نشد آنطور که انتظار را می رفت بدرخشد.

او نیمی از فصل ۲۰۱۲ را در اسپانیول گذراند تا اینکه لیورپول به جذب او تمایل نشان داد.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.