دیوید بکام به پاری‌ سن‌ ژرمن می‌رود

به روز شده:  13:48 گرينويچ - پنج شنبه 31 ژانويه 2013 - 12 بهمن 1391

دیوید بکام، هافبک ۳۷ ساله بریتانیایی برای انجام مراحل پایانی قرارداد خود با پاری سن ژرمن به فرانسه می رود.

او قرار است امروز، پنجشنبه ۳۱ ژانویه در یک کنفرانس خبری در پاریس حضور یابد و در طی دو هفته آینده تمرین های خود را در این باشگاه آغاز خواهد کرد.

بکام از زمانی که لس آنجلس گالاکسی را در ماه دسامبر ترک کرده، به هیچ باشگاهی نپیوسته بود و صرفا برای نگه داشتن آمادگی بدنی تمرین های خود را با آرسنال ادامه داد.

دوازده باشگاه دیگر برای جذب بکام، کاپیتان سابق تیم ملی انگلستان ابراز علاقه کرده و پیشنهادهای خود را در این زمینه مطرح کرده بودند اما او لیگ ۱، لیگ قهرمانی فرانسه را برای سال های پایانی فوتبال حرفه ای اش انتخاب کرد.

او ضمن اینکه اخیرا گفته بود قصد دارد به طور دائمی همراه با خانواده اش در لندن اقامت کند، اعلام کرده بود که تصمیم نهایی وی در ارتباط با فوتبال گرفته خواهد شد.

پاری سن ژرمن در ۱۸ ماه اخیر ۲۰۰ میلیون پوند هزینه کرده است و در یک سال گذشته پر خرج ترین باشگاه اروپا بوده است.

کارلو آنچلوتی سر مربی این تیم است و زمانی که بکام به طور قرضی برای آث میلان بازی می کرد، سرمربی تیم بود.

پاری سن ژرمن در رقابت های این فصل لیگ قهرمانان اروپا حضور دارد و به زودی در برابر والنسیا، رقیب اسپانیایی خود قرار خواهد گرفت.

این باشگاه که مقرش در پاریس است، در صدر جدول لیگ ۱ فرانسه قرار دارد و ستاره هایی چون زلاتان ابراهیموویچ، تیاگو سیلوا، لوکاس مورا و ازکیل لاوزیدر آن عضویت دارند.

بکام با ۱۱۵ بازی ملی بازی انگلستان پس از پیتر شیلتون بیشترین بازی ملی تاریخ فوتبال این کشور را دارد.

او هنگام پیروزی غیر منتظره منچستر یونایتد در برابر بایرن مونیخ در فینال لیگ قهرمانان اروپا در سال ۱۹۹۹ عضو تیم منچستر یونایتد بود.

بکام اولد ترافورد را در ۲۰۰۳ برای حضور در رئال مادرید ترک کرد و سپس در ۲۰۰۷ به لس آنجلس گالاکسی پیوست و مدتی نیز به طور قرضی برای آث میلان بازی کرد.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.