آژانس ضد دوپینگ: اتحادیه بین‌المللی دوچرخه‌سواری دروغ می‌گوید

به روز شده:  18:46 گرينويچ - جمعه 01 فوريه 2013 - 13 بهمن 1391

آژانس بین المللی ضد دوپینگ، اتحادیه بین المللی دوچرخه سواری (UCI) را که ادعا کرده بود با همکاری آژانس یک کمیته حقیقت یاب در خصوص دوپینگ تشکیل داده متهم به "دروغ گویی" کرده است.

این آژانس همچنین انکار کرده است که از تشکیل چنین کمیته ای حمایت کرده و این اتحادیه دوچرخه سواری را "گستاخ" توصیف کرده است.

اتحادیه بین المللی دوچرخه سواری نیز در واکنش آژانس ضد دوپینگ را "پرخاشگر" خوانده است.

در پی رسوایی لانس آرمسترانگ، اسطوره دوچرخه سواری آمریکایی، اتحادیه بین المللی دوچرخه سواری، ادعا می کند که با هدف بررسی و مبارزه با فرهنگ دوپینگ در این رشته، قصد دارد یک کمیته حقیقت یاب تشکیل دهد.

در همین راستا، پت مک کوئید، رئیس اتحادیه بین المللی دوچرخه سواری و یکی از اعضای کمیته بین المللی المپیک، طی نامه ای خطاب به سایر اعضا خواستار حمایت آنها از تشکیل کمیته حقیقت یاب شده است.

اما انتشار این نامه در وبسایت های مختلف خبری واکنش شدید آژانس بین المللی ضد دوپینگ در آمریکا را به همراه داشته است.

این آژانس می گوید که اتحادیه بین المللی دوچرخه سواری مسئولیت خودش در قبال دوپینگ در دوچرخه سواری را نادیده گرفته و قصد دارد با این اقدام مشکلات مربوط به دوپینگ را به گردن سایر نهاد ها بیندازد.

از سوی دیگر ژاک روخه، رئیس کمیته بین المللی المپیک نیز گفته است: "همه گزارش ها مبنی بر اینکه از ما خواسته شده از تشکیل کمیته حقیقت یاب حمایت مالی کنیم اشتباه است."

او که امروز جمعه، ۱ فوریه برای حضور در جلسه ای در ارتباط با برگزاری المپیک زمستانی در پینوگ چانگ به کره جنوبی رفته بود، گفت که "هیچ درخواستی از سوی اعضای کمیته و یا اتحادیه دوچرخه سواری ندیده ام."

او در ادمه گفت: "اطلاعاتی که رسانه ها در دست دارند اشتباه است. این موضوعی است که در جلسه بعدی هیات اجرایی کمیته بررسی خواهد شد و ما قطعا تا کنون چنین درخواستی دریافت نکرده ایم."

جلسه بعدی هیات اجرایی کمیته بین المللی المپیک روزهای ۱۲ و ۱۳ فوریه در لوزان برگزار خواهد شد.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.