آگوئرو ناجی منچستر سیتی مقابل لیورپول

به روز شده:  20:20 گرينويچ - 03 فوريه 2013 - 15 بهمن 1391
پپه رینا

لیورپول روی اشتباه مسلم پپه رینا گل تساوی را دریافت کرد

گل سرجیو آگوئرو منچستر سیتی را در بازی خانگی مقابل لیورپول نجات داد، ولی با تساوی مقابل سرخ پوشان لیورپول، اختلاف امتیاز قهرمان فصل گذشته با صدرنشین لیگ برتر یعنی منچستر یونایتد به ۹ امتیاز رسید.

خرید جدید لیورپول یعنی دنیل استورج عملکرد خوبی در سال جدید میلادی داشته است. او در پنج بازی، سه گل برای لیورپول به ثمر رسانده است.

لیورپول در آخرین بازی مقابل آرسنال در حالی که دو بر صفر از حریف پیش بود، بازی را ۲-۲ مساوی کرد.

در سوی دیگر، منچستر سیتی که هفته گذشته در انتقالی جنجالی ماریو بالوتلی را به آث میلان فروخت، باتوجه به پیروزی منچستر یونایتد مقابل فولهام، باید مقابل لیورپول به پیروزی می‌رسید تا فاصله‌اش را با تیم صدرنشین یعنی منچستر یونایتد حفظ کند.

ادین ژکو مهاجم منچستر سیتی در نیمه اول روی ارسال کوتاه جیمز میلنر اولین گل بازی را وارد دروازه لیورپول کرد.

دنیل استورج مهاجم آماده لیورپول با شوتی سنگین در دقیقه ۲۹، ارزش واقعی ‌اش برای این تیم نشان داد و گل تساوی را به ثمر رساند. این بهترین بازی استورج، از زمان انتقالش به لیورپول بود.

در صحنه منجر به گل لیورپول، ادین ژکو با خطای یکی از بازیکنان لیورپول روی زمین افتاد و بازیکنان منچستر سیتی انتظار داشتند که بازیکنان تیم مقابل توپ را به بیرون بزنند، ولی بازیکنان لیورپول بازی را دنبال کردند و داور هم بازی را متوقف نکرد و در نهایت توپ به استورج رسید و او هم با ضربه دقیق دروازه منچستر سیتی را باز کرد.

نیمه اول این بازی با نتیجه مساوی ۱-۱ به پایان رسید. در نیمه دوم و در دقیقه ۷۳ استیون جرالد با شوتی از راه دور گلی دیگر به کلکسیون گل‌های از راه دورش اضافه کرد تا نتیجه، دو بر یک به سود لیورپول شود.

اما تنها شش دقیقه بعد، اشتباه مسلم پپه رینا دروازه‌بان لیورپول باعث شد تا سرجیو آگوئرو از زاویه بسته گل تساوی منچستر سیتی را به ثمر برساند.

شاید روبرتو مانچینی نتواند اعتراضی به نتیجه بازی داشته باشد چرا که در طول ۹۰ دقیقه، لیورپول با تلاش و انرژی بیشتر از منچستر سیتی بازی کرد.

منچستر سیتی با این تساوی کار بسیار دشواری برای جبران فاصله ۹ امتیازی خود با منچستر سیتی در پیش دارد.

این تیم در فصل گذشته در شرایطی مشابه قرار داشت ولی در نهایت توانست در آخرین دقایق جام قهرمانی را از آن خود کند. این در حالی است که بازیکنان منچستر سیتی، در این فصل به راحتی موقعیت‌های جبران امتیازهای از دست رفته را از دست داده اند.

عملکرد بازیکنان بندان راجرز در این بازی، مانند بازی قبلی مقابل آرسنال خیره کننده بود ولی آنها باز هم نتوانستند برتری خود را مقابل حریف حفظ کنند و در نهایت بازی را مساوی کردند.

با این تساوی هیچ تغییری در وضعیت دو تیم در جدول ایجاد نشد. منچستر سیتی با این تساوی ۵۳ امتیازی شد و در رده دوم جدول باقی ماند و لیورپول هم ۳۶ امتیازی شد و در رتبه ششم ایستاد.

وست بروم صفر- تاتنهام یک

در دیگر بازی امروز لیگ برتر فوتبال انگلستان، تک گل گرت بیل باعث پیروزی تاتنهام مقابل وست بروم ده نفره شد. تاتنهام که در جایگاه چهارم لیگ برتر است، با این پیروزی به فاصله یک امتیازی چلسی (تیم سوم جدول لیگ برتر) رسید.

در نیمه اول بازی گرت بیل از تاتنهام و شین لانگ مهاجم وست بروم موقعیت‌های خوبی برای باز کردن دروازه داشتند و هر دو در باز کردن دروازه ناکام ماندند.

نیمه اول این بازی بدون گل به پایان رسید و دو دقیقه پس از آغاز نیمه دوم، مهترین اتفاق این بازی رخ داد. در این دقیقه، گورن پاپوف به خاطر انداختن آب دهان به کایل واکر، از بازی اخراج شد.

با ده نفره شدن وست بروم، بازیکنان تاتنهام بازی را کاملا اختیار گرفتند. تاتنهام حملات مختلفی را روی دروازه وست بروم تدارک دید و در نهایت گرت بیل با یک شوت سنگین تک گل تاتنهام در این بازی را به ثمر رساند.

وست بروم تا پیش از اخراج پاپوف بهتر از تاتنهام بازی کرده بود، ولی با اخراج این بازیکن، تاتنهام با یک بازیکن بیشتر جریان بازی به نفع خود تغییر داد و در نهایت توانست بازی را با نتیجه یک بر صفر به سود خود پایان دهد.

تاتنهام با این پیروزی با ۴۵ امتیاز در رتبه چهارم باقی ماند و وست بروم با سی امتیاز در جایگاه یازدهم ایستاد.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.