جان پل گسکوین در خطر است

به روز شده:  17:12 گرينويچ - 03 فوريه 2013 - 15 بهمن 1391
پل گاسکوئین

پل گسکوین در دوران فوتبالش برای تیم‌های نیوکاسل، تاتنهام، لاتزیو و رنجرز بازی کرده است

مدیر برنامه های پل گسکوین گفته است که زندگی این بازیکن سابق تیم تاتنهام به خاطر مصرف بیش از حد الکل در خطر است.

پل گسکوین ۴۵ ساله پنچ شنبه گذشته، در یک مراسم خیریه دچار لرزش و لکنت زبان شد.

گسکوین که بارها برای ترک الکل بستری شده، به صورت عمومی اعتراف کرده بود که معتاد به الکل است. او دوبار در سال ۲۰۰۸ به خاطر رفتارهای ناشی از عدم تعادل روانی توسط پلیس دستگیر و در بیمارستان بستری شده بود.

تری بیکر، مدیر برنامه های گسکوین به بی بی‌سی گفته است:"او به خاطر چیزی که من الان عنوان می‌کنم از من تشکر نخواهد کرد ولی او به سرعت احتیاج به کمک دارد."

آقای بیکر در مورد وضعیت گسکوین گفته است:" من پیش از کریسمس او را دیدم و نمی دانم در این در پنج شش هفته‌ چه اتفاقی برای او افتاده، حال او اصلا مثل قبل خوب نیست."

"زندگی او همیشه در خطر است چرا که او معتاد به الکل است. نمی دانم- شاید هیچ کس نتواند او را نجات دهد، من واقعا نمی دانم." مشکل اعتیاد به الکل گسکوین از ۱۹۹۸ و اندکی پس از جدایی اش از همسرش شرلی آغاز شد.

او بعدها به اعتراف کرد که به دلیل مصرف الکل و مشکلات عصبی در یکی از بیمارستان‌های شهر ساوتهمپتون تحت درمان بوده است.

در سال ۲۰۰۱ همزمان با حضور او در اورتون، با اصرار مربی‌اش والتر اسمیت به کلینک بازپروری در آریزونا رفت.

گسکوین در سال ۲۰۰۴ از فوتبال خداحافظی کرد و چهار سال بعد به خاطر اختلالات روانی دستگیر و سپس در بیمارستان بستری شد.

بازیکن سابق باشگاه‌های نیوکاسل، تاتنهام و لاتزیو، در برنامه "بعد از ظهر با پل گسکوین" که پنج شنبه گذشته توسط یک سازمان خیریه برگزار شد، حضور پیدا کرد ولی مدیر برنامه هایش وقتی او در حال نوشیدن مشروبات الکی می بیند، سعی کرد این برنامه را لغو کند:" او در وضعیت مناسبی نبود ، او در دو سال گذشته وضع خوبی نداشته است . او به حال خودش توجه نمی کند و کمی همه چیز را سرسری می گیرد."

مدیر برنامه های گسکوین گفته است:" من با سازمانی که پل قرار بود در برنامه آنها شرکت کند تماس گرفتم و به آنها گفتم شاید بهتر باشد او در برنامه حضور نداشته باشد ولی پل با اینکه خیلی ناراحت بود، اصرار داشت که باید در این برنامه حضور داشته باشد."

"وقتی او به روی صحنه آمد، روی کاناپه نشست و شروع به لرزیدن کرد. او همیشه روی صحنه هیجان زده و عصبی بود اما در آن لحظات می لرزید بی آنکه کنترلی روی آن داشته باشد."

مدیربرنامه های گازا (لقب پل گسکوین) در پاسخ به این سوال که چرا او نارحت و عصبی بوده است، گفت:" اخیرا یکی از دوستانش در حالی که دست او را در دست گرفته بود از دنیا رفت و همین اتفاق به شدت به او ضربه زد"

پس از آنکه وب سایت روزنامه سان ویدیویی از مراسمی که پل گاسکوئین در آن حضور داشت منتشر کرد، اشمایکل در توئیتر شخصی خود نوشت:" تماشای این جور چیزها اصلا لذت بخش نیست، گازا احتیاج به کمک دارد، اتحادیه حرفه بازیکنان الان وقت کمک است"

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.