فیفا خواهان روشن شدن قانون آفساید شد

به روز شده:  19:08 گرينويچ - سه شنبه 05 فوريه 2013 - 17 بهمن 1391
سپ بلاتر

فیفا از اتحادیه بورد بین المللی فوتبال خواسته تا قانون فعلی آفساید را به شکل روشن تری تری مدون کند و ابهامی را که گاهی باعث جنجال می شود بر طرف کند.

فیفا خواستار روشن شدن این موضوع شده که آیا بازیکنی که در موقعیت آفساید قرار دارد در جریان بازی دخالت دارد یا خیر؟

در قانون فعلی بازیکنان می توانند با "حرکت و اعمالی" باعث برهم خوردن تمرکز بازیکنان حریف شوند، در بازی دخالت داشته باشند.

اما فیفا خواستار این شده است که این قانون به نحوی ساده و مشخص تدوین شود تا از اعمال نظر شخصی داوران جلوگیری شود.

در حال حاضر، در ماده یازده قانون فیفا آمده است؛ اگر بازیکنی به وضوح باعث برهم خوردن تمرکز و یا مانع دید حریف شود و یا حرکاتی انجام دهد که باعث حواس پرتی حریف شود، به معنای دخالت در جریان بازی است.

فیفا خواهان تغییر این قانون به این صورت است که اگر بازیکنی به وضوح مانع دید حریف شد و یا برای گرفتن توپ اقدام کرد" در جریان بازی دخالت کرده است.

اتحادیه بورد بین المللی فوتبال که عالیترین مرجع قانونگذاری در فوتبال است، دوم مارس( ۱۲ اسفند) در ادینبورو اسکاتلند تشکیل جلسه خواهند داد. در این جلسه درباره استفاده از تکنولوژی عبور توپ از خط دروازه هم تصمیم گیری‌ خواهد شد.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.