لانس آرمسترانگ با اتهام‌های جدیدی روبرو خواهد شد

به روز شده:  21:00 گرينويچ - چهارشنبه 06 فوريه 2013 - 18 بهمن 1391
لانس آرمسترانگ

لانس آرمسترانگ در گفتگو با اپرا وینفری به استفاده از مواد نیروزا در جریان هفت قهرمانی‌اش در تور دو فرانس اعتراف کرد

بر اساس گزارش رسانه‌های آمریکایی، لانس آرمسترانگ پس از اعتراف به دوپینگ با تحقیقات تازه‌ای توسط مقامات فدرال در این زمینه روبرو است.

شبکه خبری ای‌بی‌سی گزارش داده است: "ماموران به طور جدی در حال انجام تحقیقاتی از آرامسترانگ در مورد تحت فشار قرار دادن و تهدید شاهدان هستند."

این در حالی است که آندره بایروت، دادستان ایالت کالیفرنیا گفته بود که آرمسترانگ مورد پیگرد قانونی قرار نخواهد گرفت.

لانس آرمسترانگ در گفتگوی اختصاصی با اپرا وینفری در ماه گذشته، به دوپینگ در جریان قهرمانی‌اش در هفت دوره تور دو فرانس اعتراف کرد.

کارشناسان حقوقی می گویند که او با این اعتراف خود را معرض محکومیت قضایی به خاطر شهادت دروغ و اختلال در روند قضایی قرار داده است.

آقای بایروت تاکید کرده که تحت تاثیر این گفتگو قرار نگرفته است: "ما همه اظهارات آقای آرمسترانگ در رسانه‌ها را بررسی کرده ایم. نظر بعد از این گفتگو تغییری نکرده است."

جدای از هر گونه محکومیت جدید، آرمسترانگ با مشکلات و مسایل حقوقی پیچیده‌ای مواجه است.

یک شرکت آمریکایی و روزنامه ساندی تایمز با شکایت به دادگاه به ترتیب هفت و یک میلیون پوند از آرمسترانگ تقاضای غرامت کرده اند.

همچین پرونده افشاگرانه دیگری مربوط به هم تیمی آرمسترانگ، فلوید لاندیس که در سال ۲۰۰۶ قهرمانی‌اش پس گرفته شد، در جریان است.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.