آنچه گذشت
گزارش لحظه به لحظه بازی ایران و لبنان

به روز شده:  15:02 گرينويچ - چهارشنبه 06 فوريه 2013 - 18 بهمن 1391
برای آگاه شدن از تازه ترین تحولات، این صفحه را ریفرش کنید یا جاوا اسکریپت را فعال کنید
 1. با سلام، امروز با گزارش لحظه به لحظه بازی ایران و لبنان در چارچوب مقدماتی جام ملت‌های آسیا 2015 با شما خواهیم بود.

 2. با توجه به عملکرد تیم ملی ایران در بازی‌های اخیر و همچنین زمان بازی، پیش بینی می‌شود تماشاگران کمی به ورزشگاه آزادی بروند.  

 3. قهر هادی عقیلی از اردوی تیم به خاطر قرار نگرفتن در ترکیب اصلی مهمترین حاشیه تیم ملی پیش از بازی با لبنان است، اسماعیل حسن زاده رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در واکنش به این حرکت عقیلی گفته است:"تا زمانی که پرونده‌ای تشکیل نشده و ما گزارشی از متولیان تیم ملی دریافت نکردیم و توضیحات هادی عقیلی درباره این اقدامش را نشنیده‌ایم نمی‌توان قضاوت جدیدی در این باره داشت."

 4. ایران به همراه کویت، تایلند و لبنان در گروه دوم این رقابت‌ها قرار دارد، از هر گروه دو تیم به مرحله نهایی جام ملت‌های آسیا صعود خواهند کرد.

 5. پس از شکست تاریخی ایران از لبنان در شهریور امسال، این بازی برای ایران حیثیتی است. شکست لبنان در تهران می‌تواند روحیه تیم ملی ایران را برای بازی‌های آینده، به خصوص مسابقه‌های باقیمانده از مقدماتی جام جهانی برزیل افزایش دهد.

 6. به گزارش خبرگزاری فارس از ورزشگاه آزادی، تنها هزار نفر از این بازی استقبال کرده اند.

 7. ترکیب تیم ملی ایران: رحمان احمدی، پژمان منتظری، سیدجلال حسینی، خسرو حیدری، مهرداد پولادی، جواد نکونام، آندرانیک تیموریان، مجتبی جباری، مسعود شجاعی، اشکان دژاگه و رضا قوچان نژاد.

 8. مطلب تحلیلی محمد تقوی، بازیکن سابق استقلال و بازیکن تیم ملی ایران در مورد بازی امروز ایران و لبنان را می توانید اینجا بخوانید.

 9. بازی ایران و لبنان از همین لحظه آغاز می‌شود.

   

 10. در این چند دقیقه ایران بهتر از لبنان بازی کرده است و یکی و دو موقعیت نیمه خطرناک روی دروازه لبنان بوجود آورده است.

 11. پوریا ژافره:این بهترین روز برای رضا قوچان نژاد است که حساب گلهای خودش را برای تیم ملی ایران باز کند. بازیکنی که به نام "گوچی" در اروپا شهرت دارد حالا یکی از نفرات اصلی استاندارد لیژ در یکی از لیگهای معتبر اروپاست. قوچان نژاد هنوز برای لیژ و تیم ملی ایران پایش به گل باز نشده است.

 12. پاس عالی اشکان دژاگه به رضا قوچان نژاد در موقعیتی تقریبا تک به تک، ضربه قوچان نژاد در برگشت به دژاگه رسید که او نتوانست دروازه لبنان را باز کند.

   

 13. ایران از منطقه راست، جایی که اشکان دژاگه و قوچان نژاد حرکت می‌کنند، چند موقعیت خوب را بوجود آورده است.

 14. حرکت قوچان نژاد از سمت راست که یک کرنر برای ایران به همراه دارد.

 15. کرنری دیگری برای ایران از منطقه چپ زمین، که با حرکت مهرداد پولادی به دست آمد.

 16. بازی کاملا در اختیار ایران است. اشکان دژاگه با وجود حضور در منطقه راست زمین نبض حرکات تهاجمی ایران را در دست دارد. ملی پوش شاغل در فولام با تکنیک و سرعت بالا برتری قابل ملاحظه ای نسبت به سایر بازیکنان دارد.

 17. اولین کارت زرد بازی را پژمان منتظری به خاطر خطاء بر روی بازیکن لبنان دریافت می‌کند.

   

 18. خبر فوری

  گل برای ایران

  رضا قوچان نژاد روی پاس رضا جباری با یک ضربه دقیق از داخل محوطه جریمه توپ را در گوشه دروازه لبنان جا داد.

 19. یک موقعیت عالی دیگر برای قوچان نژاد روی پاس خسرو حیدری که مدافعان لبنان توپ را به بیرون می زنند.

 20. شوت از راه دور آندرانیک تیموریان را دروازبان لبنان در اختیار می‌گیرد.

 21. پوریا ژافره: قوچان نژاد روی این گل مثل یک مهاجم کارکشته عمل کرد. خوشحالم برای گوچی چون این گل روحیه او را بالا خواهد برد. اما از پاس فوق العاده مجتبی جباری هم نباید بگذریم. هافبک استقلال با این حرکت حضورش در تیم ملی به جای محمد نوری از پرسپولیس را توجیه کرد.

 22. یک حرکت عالی و تکنیکی از حسن معطوک مهاجم لبنان که ضربه این بازیکن را رحمان احمدی دروازه‌بان ایران به راحتی در اختیار می‌گیرد.

 23. حرکت عالی خسرو حیدری روی پاس اشکان دژاگه که در نهایت یک کرنر برای ایران به همراه دارد.

 24. نور منصور بازیکن لبنان به خاطر خطای نسبتا شدید روی اشکان دژاگه کارت زرد دریافت می کند.

 25. ایران با پرس و یارگیری اجازه پاسکاری و پیشروی به بازیکنان لبنان نمی‌دهند.

 26. خطا بر روی خسرو حیدری در جناح راست زمین.

 27. حرکت استثنایی اشکان دژاگه روی پاس آندو تیموریان، دژاگه روی یک حرکت عالی دو بار مدافعان لبنان را جا گذاشت ولی ضربه آخر را نتوانست دقیق بزند.

 28. خبر فوری

  پنالتی برای ایران

  کمک داور به خاطر خطا روی اشکان دژاگه در گوشه محوطه جریمه پرچم‌اش را بالا برد و داور نقطه پنالتی را نشان داد.

 29. خبر فوری

  گل برای ایران

  جواد نکونام با ضربه دقیق پنالتی را در گوشه دروازه لبنان جا داد. گل دوم برای ایران. نتیجه بازی در نیمه اول دو بر صفر به سود تیم ملی ایران.

 30. نیمه اول بازی ایران و لبنان با نتیجه دو بر صفر به نفع ایران به پایان می‌رسد.

 31. پوریا ژافره: به نظر می رسد که این بازی برای ایران همانی شود که کادر فنی انتظار داشتند. یک پیروزی راحت که بعد از شکست مقابل ازبکستان روحیه از دست رفته را به اردوی تیم باز می گرداند. اولین گل قوچان نژاد در تیم ملی ایران و گل سی و دوم ملی برای آقای کاپیتان. اگر در نیمه دوم مسعود شجاعی در زمین بماند و پای او هم به گل باز شود این مسابقه تبدیل به بعد از ظهری بدون نقص برای ایران خواهد شد.

 32. تا دقایق دیگر نیمه دوم بازی ایران و لبنان آغاز خواهد شد.

   

 33. بازی در نیمه دوم آغاز شده است، ایران در نیمه اول با دو گل قوچان نژاد و نکونام دو بر صفر لبنان را شکست داد.

   

 34. کرنر برای تیم ملی ایران، اشکان دژاگه توپ را دروازه ارسال می‌کند، که مدافعان لبنان توپ را دفع می‌کنند.

 35. در همین ابتدای نیمه دوم، ایران با تحت فشار گذاشتن لبنان قصد دارد گل دیگری را وارد دروازه این تیم کند.

 36. کرنر دیگری برای ایران، روی حرکت مهرداد پولادی. مسعود شجاعی توپ را روی دروازه لبنان می فرستد که دروازه‌بان لبنان به راحتی توپ را در اختیار می‌گیرد.

 37. دو خطا در فاصله دو دقیقه، اولین خطا بر روی آندرانیک تیموریان و دومین خطا بر روی مهرداد پولادی. بازیکنان لبنان در مجموع بیشتر مرتکب خطا شده‌اند.

 38. حرکت قوچان نژاد و پاس رو به بیرون او آندرانیک تیموریان را در پشت محوطه جریمه صاحب توپ کرد ولی شوت او با اختلاف زیاد از بالای دروازه لبنان به بیرون رفت.

 39. خبر فوری

  پنالتی برای ایران

   نور منصور با کشیدن پیراهن مانع حرکت اشکان دژاگه در محوطه جریمه می‌شود و این مدافع لبنان با گرفتن کارت زرد دوم از بازی اخراج می‌شود.

 40. خبر فوری

  گل سوم برای ایران

  جواد نکونام از روی نقطه پنالتی بار دیگر با ضربه ای دقیق گل سوم را وارد دروازه لبنان کرد.

 41. خبر فوری

  گل چهارم برای ایران

   حرکت اشکان دژاگه در عمق، که همه کاره این بازی بوده است و پاس در عمق او در دهانه دروازه که رضا قوچان نژاد به ضربه پای چپ توپ را درون دروازه لبنان قرار داد.

 42. بازیکن تازه وارد لبنان روی جواد نکونام خطای بدی می کند ولی داور ژاپنی نیشمورا تنها به تذکر به بازیکن خطاکار اکتفا می کند.

 43. پوریا ژافره: بعد از خطا روی نکونام داور ژاپنی به یک تذکر اکتفا کرد در حالیکه قانون می کوید جریمه برخورد خشن آن هم وقتی بازیکن پا به توپ نیست کارت قرمز است. نیشی مورای ژاپنی که از داوران مطرح جهان است ترجیح داد تا کنترل بازی از دستش خارج نشود. تصمیمی عاقلانه ولی نه طبق نص صریح قانون.

 44. یعقوب کریمی که خیلی ها فکر می کنند آینده خوبی برای تیم ملی خواهد داشت به جای مجتبی جباری به زمین آمد. تنها بازیکنی که انتظارها را بر آورده نکرده مسعود شجاعی است ولی به نظر می رسد کی‌روش سرمربی تیم ملی می خواهد یک نود دقیقه کامل به او بدهد شاید در برگشتن به فرم ایده ال این بازیکن اوساسونا تاثیر داشته باشد.

 45. محمد نصرتی یکی از باسابقه ترین های تیم ملی و تنها بازیکن تراکتورسازی چند دقیقه قبل به جای پژمان منتظری وارد زمین شد. منتظری در نیمه اول یک اخطار گرفته بود. شاید هادی عقیلی الان دارد به این فکر می کند که اگر دیشب اردوی تیم را ترک نمی کرد او هم می توانست امروز در این بازی نقشی بازی کند.

 46. آخرین تعویض برای تیم ملی ایران، اشکان دژاگه که بهترین بازیکن این دیدار بوده از زمین خارج شد و جایش را به مهرداد اولادی داد.

   

 47. خبر فوری

  گل پنجم برای ایران

  حرکت تکنیکی مسعود شجاعی و پاس رو به عقب او به جواد نکونام با شوت از راه دور همراه شد. ضربه او بعد از برخورد به مدافع لبنان به درون دروازه رفت. جواد نکونام در این بازی هت تریک کرد.

 48. کمتر از پنج دقیقه به پایان بازی مانده و ایران با یک بازیکن بیشتر صاحب توپ و میدان است. ایران در نیمه دوم کاملا بر بازی تسلط داشته است.

 49. یک حرکت عالی از یعقوب کریمی و پاس رو در داخل محوطه شش قدم به رضا قوچان نژاد رسید که او نتوانست گل ششم ایران بزند.

 50. بلال شیخ بازیکن لبنان به خاطر خطای روی مهرداد اولادی کارت زرد دریافت می‌کند.

 51. داور چهارم، سه دقیقه وقت اضافه برای این بازی اعلام کرده است.

 52. آخرین کرنر برای ایران،در دقیقه 93 که ضربه جواد نکونام پس از برخورد به محمد نصرتی توسط مدافعان لبنان دفع می‌شود.

 53. سوت پایان بازی با نتیجه پنج بر صفر به سود تیم ملی ایران در اولین گام ایران برای راهیابی به جام ملت‌های آسیا در سال 2015.

 54. ایران با زدن پنج گل، انتقام شکست شهریور ماه در بیروت را از لبنان گرفت.

 55. در دیگر بازی این گروه، کویت با نتیجه سه بر یک، تایلند را شکست داد، ایران در دومین بازی مقدماتی جام ملت‌های آسیا، شش فروردین با کویت بازی خواهد کرد.

 56. کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی ایران پس از بازی: بازیکنان ما امروز حقیقت فوتبال را آشکار کردند و این چهره اصلی تیم ملی ایران بود. امروز ثابت شد تیم ملی ایران خیلی خوب است و استحقاق حمایت همه جانبه را دارد اگر این اتفاق بیفتد در جام جهانی برزیل خواهیم بود اماحرفم با لبنانی‌ها این است. امشب فوتبال باز و خوبی را نشان دادند و سعی کردند خوب باشند اما امروز روز ما بود و ما بهتر بودیم. به لبنان و بازیکنانش و مربی‌اش تبریک می‌گویم.

 57. علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال ایران پس از پیروزی ایران مقابل لبنان؛ متاسفانه در بازی رفت انتخابی جام جهانی نتوانستیم لبنان را شکست دهیم. لبنانی ها به جز یک ضربه کاشته فرصتی نداشتند. تیم ملی امروز نشان داد در آن بازی هم خوب کار کرده بود و فقط بدشانسی مانع نتیجه گرفتن بود. تیم ملی دو بازی حساس مقابل قطر و لبنان دارد و امیدوارم در آن دو بازی پیروز شویم.

 58. ترک اردوی تیم ملی توسط هادی عقیلی واکنش‌های متفاوتی را در پی داشته است، علی کفاشیان درباره این حرکت عقیلی گفته است:"قضیه عقیلی با رحمتی فرق دارد چون رحمتی گفته بود که آمادگی دارد برای تیم ملی بازی کند اما ما هنوز صحبتهای عقیلی را نشنیده ایم و کمیته انضباطی در این خصوص تصمیم می گیرد. با این حال کسی که به فوتبال ملی اهمیت ندهد در هیچ کجای فوتبال ما جایی ندارد."

 59. تئو بوکر سرمربی تیم ملی لبنان پس از شکست مقابل ایران؛ "اول این را می‌گویم که تعجب کردم؛ فکر می‌کردم آمدیم فوتبال ارایه کنیم اما همه چیز ضد ما بود و فوتبالی نبود. پنالتی اول هدیه خوبی برای تیم ملی ایران بود و پنالتی دوم روند بازی را خراب کرد. به نظر بعد از اینکه این دو پنالتی برای ایران گرفته شد، تمرکز تیم ما برهم خورد نتوانستیم خوب بازی کنیم."

   

 60. اشکان دژاگه هم که بهترین بازیکن این مسابقه بود، پس از بازی در گفتگویی با خبرگزاری مهر گفت:"ما در این بازی خیلی دقت کردیم تا بتوانیم نتیجه مورد نظرمان را کسب کنیم. در بازی با چنین تیمی اگر گل دریافت کنید کار برایتان سخت خواهد شد برای همین از اول گفتیم که به آنها فشار وارد کنیم تا بر بازی کاملا مسلط شویم. من سعی می کنم همان بازی را که در فولهام انجام می‌دهیم در تیم ملی ارایه کنم."

 61. در اینجا گزارش بازی ایران و لبنان به پایان می‌رسد، به زودی با گزارش بازی‌های حساس لیگ قهرمانان اروپا با شما خواهیم بود.

نکات مهم بازی ایران و لبنان

به روز شده: 6 فوريه 2013
 • به گزارش رسانه‌های ایران هادی عقیلی به خاطر نبودن در ترکیب اصلی تیم ملی ایران، دیشب اردوی تیم ملی را ترک کرده است. کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی در واکنش به این حرکت به سایت فدراسیون فوتبال گفته است: «عقیلی بدون هماهنگی با کادر فنی اردو را ترک کرده و این اقدام او بنا به هر دلیلی هم که انجام شده، در کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال پیگیری خواهد شد.»
 • ایران و لبنان تا به حال ۸ بازی مقابل هم قرار گرفته‌اند که ایران ۶پیروزی، یک شکست و یک تساوی به‌دست آورده است.
 • تنها شکست تیم ملی ایران مقابل لبنان به ۳۱ شهریور و مقدماتی جام جهانی برزیل باز می‌گردد، تیم ملی ایران در آن بازی یک بر صفر از لبنان در بیروت شکست خورد.
 • این دومین بازی دو تیم در یک سال گذشته است.
 • در دو بازی جام ملت‌های آسیا در مهر ۱۳۷۹ و جام غرب آسیا در خرداد ۱۳۸۳ تیم ملی ایران با دو نتیجه چهار بر صفر لبنان را شکست داده است که این نتایج پرگل‌ترین بازی‌ها بین دو تیم بوده است.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.