پیروزی انگلستان بر برزیل بعد از ۲۳ سال

به روز شده:  12:55 گرينويچ - پنج شنبه 07 فوريه 2013 - 19 بهمن 1391

جک ویلشر بهترین بازیکن مسابقه نام گرفت

تیم ملی فوتبال انگلستان که موفق شد بعد از ۲۳ سال بر اولین پیروزی خود برابر تیم برزیل دست یابد، با استقبال شدید و تمجید مردم، رسانه ها و دست اندرکاران فوتبال انگلستان روبرو شده است.

برزیل که به مناسبت صد و پنجاهمین سالگرد تاسیس فدراسیون فوتبال انگلستان به ومبلی دعوت شده بود، در یک بازی دوستانه بسیار تماشایی با نتیجه ۲ بر ۱ در برابر انگلستان باخت.

این مسابقه یکی از مهمترین دیدارهای دوستانه ای بود که شب گذشته (چهارشنبه ششم فوریه) برگزار شد.

رونالدینیو، ستاره فوتبال برزیل که اخیرا دوباره توسط فلیپه اسکولاری به تیم ملی این کشور دعوت شده، در این مسابقه کاپیتان برزیل بود. ستاره سابق بارسلونا و آ ث میلان در همان نیمه اول یک پنالتی را از دست داد. ضربه او را جو هارت مهار کرد.

کمی پس از آن در دقیقه ۲۶، وین رونی اولین گل این دیدار را به ثمر رساند.

سپس فرانک لمپارد در دقیقه ۶۰ با ارسال وین رونی گل دوم را برای انگلستان به ثمر رساند.

روی هاجسون، سر مربی انگلستان ضمن ابراز خوشحالی از پیروزی تیمش گفت که جک ویلشر بازیکن ۲۱ ساله آرسنال تمام انتظارهای او را برآورده کرد.

ویلشر که برای هفتمین بار در تیم ملی حضور داشت برای اولین بار در کنار استیون جرارد، کاپیتان، در خط هافبک قرار گرفت و برای ارائه بازی درخشانش عنوان "بهترین بازیکن مسابقه" را دریافت کرد.

نتیجه چند بازی دوستانه دیگر چهارشنبه شب

سوئد ۲ - آرژانتین ۳

شیلی ۲- مصر ۱

اسپانیا ۳ - اروگوئه۱

ترکیه ۰ - جمهوری چک ۲

کرواسی ۴ - کره جنوبی ۰

بلژیک ۲ - اسلواکی ۱

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.