تیر دروازه مانع رسیدن صبای قم به لیگ قهرمانان آسیا شد

به روز شده:  20:12 گرينويچ - شنبه 09 فوريه 2013 - 21 بهمن 1391

صبای قم برای حضور در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا به عنوان چهارمین نماینده ایران به برد بازی امروز نیاز داشت

تیم فوتبال صبای قم در مسابقه پلی‌ آف قهرمانان آسیا میزبان الشباب دوبی بود. این بازی که در ورزشگاه یادگار امام شهر قم انجام شد ۳-۵ در ضربات پنالتی به پایان رسید و مانع رسیدن صبا به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا شد.

بازیکنان صبا زیر نظر صمد مرفاوی، مربی این تیم، توانستند در نیمه اول بازی خوب و پر هیجانی را ارائه دهند. در دقیقه ۴ بازی، صبا با ضربه سر ایمان رزاقی به اولین گل میدان رسید.

بازیکنان صبا که از گل زودهنگام انرژی مضاعف گرفته بودند با اعتماد به نفس بیشتر بازی را ادامه دادند و در حمله های پی در پی الشباب را زیر فشار قرار دادند.

در دقیقه ۳۵ بازی، مهدی مومنی که در موقعیت خوبی قرار داشت روی خط منطقه جریمه با خطای بازیکن الشباب متوقف شد. داور بازی که اعتقاد به انجام خطا بیرون محوطه جریمه داشت، ضربه آزاد را برای نماینده ایران در نظر گرفت.

میلاد نوری پشت توپ قرار گرفت اما شوت او بعد از عبور از بالای دیوار دفاعی الشباب، به تیر افقی دروازه برخورد کرد و دوباره به خود او برگشت. نوری بار دیگر دروازه حریف را مورد هدف قرار داد، اما ضربه دوم او هم باز با بدشانسی به تیر عمودی دروازه برخورد کرد و صبا از گل دوم محروم ماند.

موقعیت دیگر این بازی برای صبا در دقیقه ۴۲ به اکبر صادقی رسید که ضربه نسبتا قوی او از جناح چپ خارج از منطقه جریمه، با دستان دروازه‌بان الشباب برخورد کرد و راهی کرنر شد.

صادقی در دقیقه ۵۰ زننده یک ضربه آزاد دیگر بود که این بار نیز توپ او راهی به دروازه حریف پیدا نکرد و این موقعیت هم از دست رفت.

موقعیت دیگر این بازی را میلاد نوری در جناح چپ میدان حریف به دست آورد، یک ضربه آزاد دیگر که از کنار دروازه از زمین خارج شد.

اما در دقیقه ۸۸ بازیکنان صبا با خطا در نزدیکی محوطه جریمه، ضربه آزادی را تقدیم مهمانشان کردند که به سمت دروازه ارسال شد و با ضربه سر مهاجم الشباب به عنوان گل اول تیم اماراتی به ثبت رسید و نتیجه را به تساوی کشاند.

این تک‌ بازی پلی آف که بایست با برتری قطعی یکی از دوتیم به اتمام می‌رسید بعد از پایان زمان قانونی به وقت اضافه کشیده شد.

تلاش بازیکنان صبا در وقت اضافه گلی را برای این تیم به ارمغان نیاورد و بازی به ضربات پنالتی کشیده شد.

اقبال در ضربات پنالتی با تیم مهمان بود چرا که تیر افقی دروازه مانع گل شدن دومین پنالتی صبا شد و در نهایت الشباب با استفاده از تمام ۵ ضربه پنالتی موفق به راهیابی به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا شد.

صمد مرفاوی به خبر نگاران گفت: "فوتبال روی بدش را به من نشان داد."

او که باخت امروز را نتیجه بی‌تجربگی شاگردانش می‌داند ادامه داد: "با وجود ۹۰ دقیقه حمله و چندین موقعیت، توانستیم دو توپ به تیر دروازه بزنیم اما همه فرصت‌ها را از دست دادیم و یک موقعیت روی دروازه ما خلق شد و آن هم گل شد.

قبلا تیم‌های استقلال تهران، سپاهان اصفهان و تراکتورسازی تبریز مجوز حضور در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا را گرفته بودند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.