منچستر یونایتد صدر جدول را دست‌نیافتنی‌تر کرد

به روز شده:  20:18 گرينويچ - 10 فوريه 2013 - 22 بهمن 1391
رایان گیگز

شوت رایان گیگز که گل اول منچستر یونایتد را به ارمغان آورد

هفته بیست و ششم لیگ برتر انگلستان امروز، شنبه ۱۰ فوریه (۲۲ بهمن) در حالی پیگیری شد که منچستر یونایتد با پیروزی ۰-۲ برابر اورتون صدر جدول را برای رقیبانش دست نیافتنی‌تر کرد. بعد از این بازی اختلاف امتیاز صدرنشین جدول لیگ با تیم دوم، منچستر سیتی، به ۱۲ رسید.

منچستر یونایتد ۳ روز دیگر در چارچوب لیگ قهرمانان اروپا به دیدار رئال مادرید خواهد رفت؛ به همین خاطر بود که الکس فرگوسن بهتر دانست تا به بعضی از شاگردانش در بازی امروز استراحت دهد.

در دقیقه ‌۱۰ بازی پاس رونی به فان پرسی اولین فرصت گل را برای یونایتد فراهم آورد که تیم هاوارد، دروازه‌بان اورتون گوشه دروازه را تنگ کرد و شوت وان پرسی با برخورد به تیر دروازه از سمت راست دروازه خارج شد.

خوش اقبالی اورتون اما دوام چندانی نداشت و در قیقه ۱۳ بازی رایان گیگز، پاس فان پرسی را با خوش شانسی و کمک تیر دروازه تبدیل به گل کرد.

شاید اگر رابین فان پرسی، مهاجم ۳۰ ساله یونایتد چند بار در موقعیت آف‌ساید قرار نمی‌داشت اورتون امروز شکست سنگین‌تری را تجربه می‌کرد.

ستاره هلندی منچستر یونایتد در لحظات آخر نیمه اول با استفاده از موقعیتی که رافائل داسیلوا برایش فراهم آورد توپ را وارد دروازه اورتون کرد تا دومین گل بازی را به نام خود ثبت کند.

در نیمه دوم بازی جانی ایوانز تا مرز باز کردن دروازه اورتون رفت اما شلوغی دروازه و هوشیاری تیم هاوارد فرصت گل سوم را از او گرفت.

بازی بعدی منچستر یونایتد با رئال مادرید خواهد بود که چهارشنبه در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو انجام می‌شود.

در بازی دیگر امروز استون ویلا که در لبه پرتگاه سقوط به دسته پایین‌تر قرار دارد میزبان تیم شرق لندنی وست هم بود. این بازی با نتیجه ۲-۱ به نفع میزبان به پایان رسید. سه امتیاز این بازی و باخت رقبای ته جدولی ویلا در روز گذشته این تیم را از جمع سه تیم پایین جدولی خارج کرد؛ هرچند که این تیم، هنوز برای کسب موقعیت مطمئن‌تر نیاز به نتایج بهتری دارد.

گل اول این بازی را بنتکه در دقیقه ۷۴ و از روی نقطه پنالتی زد و تنها ۴ دقیقه بعد شارل انزوگبیا ضربه آزاد خارج از محوطه جریمه را مستقیم وارد دروازه وست هم کرد.

اما اشلی وست‌وود با گل به خودی دقیقه ۸۷ یک گل را به نام حریف به ثبت رساند.

آخرین بازی هفته بیست و ششم لیگ فردا به میزبانی لیورپول و مقابل وست‌برامویچ خواهد بود.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.